Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki wosk ? od A do Z


-RamzeS-

Rekomendowane odpowiedzi

Griffe obecnie mam na zimę Coli, na lato kupiłem Reda i zadowolony nie jestem(poza zapachem i aplikacją), po Coli lakier ma głębszą barwę,

mój kolor to szary LX7Z, do tego czasem PB QD+ prysnę,

jakbyś mógł podać coś ciekawszego w na lato pod ten kolor :wink: (w rozsądnej $ - do 200PLN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie akurat sie miesci duet Lusso oro czyli cleaner:

LUSSO REVITALIZING CREME i wosk:

LUSSO ORO WOSK CARNAUBA

albo wosk od Chemical Guys:

CHEMICAL GUYS PETE'S 53

Warto dodac, ze ten cleaner jest porownywalny do jednego z najlepszych czyli HDC od Zymola.

Czasem trafi sie w tej cenie wosk Zymola np Carbon.

Zawsze zapraszam na aplikacje Zymola Atlantique albo Swissvax Crystal Rock czy Polishangel Sky Fly:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest wart swojej ceny, do niego warto mieć dedykowany cleaner Autoglyma :)

myśle że po pierwsze polece ironixem:whistling: mycie , glinka a później to:Halfords Ireland | Meguiars Deep Crystal Paint Cleaner 473ml

następne to:

Halfords Ireland | Meguiars Deep Crystal Car Polish Step 2 473ml i na to wszystko wosk ten co podałem wyżej:naughty: będzie to grało czy jak to zrobić:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest wart swojej ceny, do niego warto mieć dedykowany cleaner Autoglyma :)

myśle że po pierwsze polece ironixem:whistling: mycie , glinka a później to:Halfords Ireland | Meguiars Deep Crystal Paint Cleaner 473ml

następne to:

Halfords Ireland | Meguiars Deep Crystal Car Polish Step 2 473ml i na to wszystko wosk ten co podałem wyżej:naughty: będzie to grało czy jak to zrobić:whistling:

Jak najbardziej :) Jedyne co to możliwe, że ten Meguiar`s skróci Ci trochę trwałość wosku ale powinien za to podbić look :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest wart swojej ceny, do niego warto mieć dedykowany cleaner Autoglyma :)

myśle że po pierwsze polece ironixem:whistling: mycie , glinka a później to:Halfords Ireland | Meguiars Deep Crystal Paint Cleaner 473ml

następne to:

Halfords Ireland | Meguiars Deep Crystal Car Polish Step 2 473ml i na to wszystko wosk ten co podałem wyżej:naughty: będzie to grało czy jak to zrobić:whistling:

Jak najbardziej :) Jedyne co to możliwe, że ten Meguiar`s skróci Ci trochę trwałość wosku ale powinien za to podbić look :wink:

:kox:thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wosk ma jedne z najlepszych ingow a jest malo popularny niestety. Pamietaj wiele zalezy od przygotowania powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie mam cleaner DODO JUICE LIME PRIME LITE jak należy to nakładać i czym (ile odczekać aby polerować) i czy pomiędzy tym a woskiem powinienem zastosować coś do tzw weet looku ? czy ten cleaner już nada taki efekt? wosk mam POORBOY'S WORLD NATTY'S WAX BLUE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleaner powinienes nakladac aplikatorem z mikrofibry, po kawalku do calkowietego wypracowania, to czego nie uda sie wypracowac wycierasz mikrofibra i tak cale auto. Na koniec warto jeszcze raz dla pewnosci przetrzec caly samochod. Nie czekasz i kladziesz wosk zaraz po cleanerze. Mozna dodac cos przed woskiem, w zaleznosci od koloru nadwazia, ale trzeba pamietac, ze to nieco wplynie na skrocenie trwalosci wosku. Jezli polozysz wosk bezposrednio na cleaner i bedzie juz sie konczyl, to wystarczy, ze dobrze umyjesz auto i mozesz leciec woskiem bez kladzenia cleanera - zakladajac, ze bedzie to ten sam wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szczegółową odpowiedź :) mam jeszcze pytanie do Ciebie bo widzę że siedzisz mocno w temacie. Jeżeli chciałbym zrobić drobną korektę lakieru z tym że ręcznie (usunięcie drobnych rysek oraz tych świrli czy jak się to tam nazywa) co powinienem zakupić ?. Jakie pasty i jakie pady do ręcznej roboty i jak to powinno wyglądać etapami ? Może być na PW bo jakby nie było to temat o wosku. Będę wdzięczny za poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do recznej pracy najlepsze bedzie Ultimate Compound Meguiarsa oraz do pracy pad reczny Tricolor"

MEGUIARS ULTIMATE COMPOUND NAJSILNIEJSZY GRATIS MIKROFIBRA - ShowCarShine - Detailing Shop

MONSTER SHINE APLIKATOR TRI COLOR, POLISHING/FINISHING - ShowCarShine - Detailing Shop

Po dokladnym umyciu i wysuszeniu (zakladam, ze glinka byla) robisz reczna korekte, kawalek powiedzmy okolo 40x40cm i polerujesz, starajc sie wypracowac paste na tym kawalku, potem przechodzisz dalej. To czasochlonny i zmudny proces, ale jak sie przylozysz to efekty moga byc zaskakujace dobre, to racej zabawa na kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten środek sprawdzi się najlepiej ? czy jest jeszcze jakaś alternatywa ? po polerce rozumiem ponownie myjemy samochód i dopiero wtedy cleaner i wosk ?

P.S Jeden aplikator starczy na samochód ? (audi avant - kolor czarny) i jak z wydajnością tego specyfiku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do recznej pracy megs bedzie najlepszy jesli chodzi o ciecie, bardzo dobra alternatywa bedzie ValetPro Achilles to rodzaj AIO/Cleanera.

VALETPRO ACHILLES PREP 500ML - CLEANER, OCZYSZCZA I POLERUJE - ShowCarShine - Detailing Shop

Achilles czesc rys usunie a czesc zamaskuje, dzieki temu nada zdecydowanie lepszy wyglad, dzieki temu, ze to cleaner wypracowujesz go do konca, przecierasz mf i nakladasz bezposrednio wosk, stosujac go co jakis czas, stopniowo zrobisz korekte i na koniec sezonu auto bedzie wyglada znacznie lepiej, za kazdym razem usuniesz troche rys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuje kupic jakies smarowidlo na moja bryke ale w wiekszosci na te produkty co tu opisujcie mnie nie stac. Chyba zostane przy Sonaxie i przegladajac oglaoszenia znalazlem taka oferte

SONAX Premium Class - Wosk Carnauba 200ml Września ? Tablica.pl

Co o tym myslicie, brac to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smieszna cena jak za ten wosk, calkiem fajny. Nie jest jak poduje producent 100% carnauba, ale niezly. Trzeba uwazac, zeby zeby nie nalozyc za duzo i pozostawic do wyschniecia, bo ciezko sie poleruje w takim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pozostaje druga sprawa.

Czy mi tam jakas margaryna nie przyjdzie w tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:Mam pytanie,czym się różni i który cleaner kupić pod wosk, DODO JUICE LIME PRIME LITE -ten jest niby nie ścierny a taki sam bez napisu na końcu LITE jest ścierny, o co chodzi i co kupić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...