Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki wosk ? od A do Z


-RamzeS-

Rekomendowane odpowiedzi

Chemical Guys Pete's 53 - nie ma lepszego wosku letniego w tej cenie, bardzo dobre opinie zbiera, na ka.pl można go dostać z II ręki i o wiele taniej niż w sklepach :)

Na pewno warto tez się zastanowić nad Chemical Guys Butter Wet Wax - również bardzo fajnie się z nim pracuje i daje mocny 'wet look' na czarnych kolorach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chemical Guys Pete's 53 - nie ma lepszego wosku letniego w tej cenie, bardzo dobre opinie zbiera, na ka.pl można go dostać z II ręki i o wiele taniej niż w sklepach :)

Na pewno warto tez się zastanowić nad Chemical Guys Butter Wet Wax - również bardzo fajnie się z nim pracuje i daje mocny 'wet look' na czarnych kolorach :)

Ciezko sie nie zgodzic, w tych pieniadzach 53 bedzie najlepszy. Szajn da oczywiscie odswiezenie lakieru. Jak bedziesz mial mozliwosc zastosowac jako cleaner HDC Zymola, to zrobi robote i bedziesz mega zadowolony.

Poza tym wspomniana 53 to juz takie wejscie do klasy woreczkow:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woski w plynie to tzw Rapid Wax, stosuje sie w sumie tak jak QD, czyli spsikac, wytrzec i gotowe. Ich zaleta jest duza szubkosc aplikacji, ale jak wspomnieli koledzy mniejsza trwalosc niz innych LSP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem dzisiaj w garażu u brata wosk w płynie turtle wax i postanowiłem go wypróbować na swoim aucie powiem jedno masakra :facepalm: zero efektu :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byl przemrozony a moze nalezy do grupy wyrzuc kase w bloto jak budzetowy wosk z Lidla W5 albo CG Lava.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do wosków w płynie i wosków w paście. Efekt trwałości jest porównywalny, żeby nie powiedzieć identyczny. Wszystko zależy od tego o jakim wosku rozmawiamy i jaki chcemy uzyskać efekt, np. Meguiar's Ultimate Paste Wax i Ultimate Liquid Wax - wersja w paście i w płynie a zabezpieczy tak samo tylko sposób nakładania jest inny. Proszę tutaj nie mylić wosków w płynie od wosków w sprayu, bo to jest tez zupełnie inna kategoria. I jeszcze jedno, wosk w sprayu to nie jest Quik Detailer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha. Spray to nic innego jak sposob aplikacji - to jest wosk w plynie, mozesz odkrecic atomizer i dac kilka kropli na sloneczko ale po co?

Porownanie wosku w plynie do wosku o konsystencji stalej na podstawie jednego produktu Megsa? Wiem, ze Megs ma wiecej produktow "do wyboru" pasta/plyn.

Skoro mowa ogolnie, to woski w pascie sa ZNACZNIE trwalsze - w sensie najtrwalsze sa te w postaci pasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się. Jeżeli porównujesz ten sam produkt pasta - płyn (różnica tylko w konsystencji) to trwałość jest taka sama. Co do produktów w sprayu typu Ultimate Quik Wax Megsa to wtedy możemy mówić o niskiej trwałości.

Reasumując jeżeli masz do wyboru identyczny wosk tylko różnica będzie taka, jest w paście lub w płynie to trwałość będzie taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, kwestia rozumienia pytania. Ogolnie wosk dla mnie trwalszy jest w pascie. Nie bazuje na tym samym produkcie. Biorac pod uwage produkty megsa - w plynie sa latwiejsze w palikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na woski z najwyższej półki tj. SwissVax, Zymol czy RaceGlaze itp. to faktycznie można się zgodzić, że woski w paście są jakościowo lepsze, bo odpowiedniki tej jakości wosków w postaci płynów nie występują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te woski wlasnie polecam na lato, ale sam zaczynalem od Megsa, ma w ofercie jak dla mnie produkty nie do pobicia przez innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, w zupełności się z Tobą zgadzam. Woski na bazie carnauby jak najbardziej nadają się na wiosenne i letnie pogody. Są słabsze od wosków syntetycznych ale naturalne i oddają głębie koloru czego wosk na bazie polimerów nie zrobi. Problemem jest to, że klienci (wiem to z autopsji bo zawodowo się tym zajmuję) pytają się o dobry wosk i jak usłyszą hasło np. Race Glaze czy Auto Finesse to ta firma nic im nie mówi a jak jeszcze się spytają o cenę to padają. Kolejnym pytaniem klientów jest czy mamy Meguiar's lub Collinite i kupują wosk którejś z tych firm. Faktem jest, że Collinite 476 jest dobrym woskiem, ale w swojej kategorii cenowej. Dobrym na zimę, bo trwałym, ale na lato np. lepszy byłby Collinite 915, choć mniej trwały, bo zawiera najwięcej Carnauby ze wszystkich wosków tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa woski naturalne, ktore potrafia trwaloscia przebic Colli 476, ale biorac pod uwage ich cene - 476 jest nie do pobicia. Z tych woskow wole Megsa #16 i to jest dla mnie swietny wosk. Z drugiej strony jak "przyjezdza" do mnie auto za zabiegi to ludzie chca czegos wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale sprzedam oferuje 2 super woski i bdb pieniadzach:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory używałem 2 wosków - Collinite 476S oraz Dodo Juice Purple Haze. Zaobserwowałem takie właściwości:

Colli 476S : syntetyczny bardzo mocny wosk, bardzo wydajny, w miarę ładnie kropelkuje, zmyłem go z karoserii dopiero mocno stężonym APC Nielsena, lakier wyglądał tak mniej "intensywnie" w porównaniu do Dodo, dość ciężko go się nakłada, mocno aplikuje kurz - moim zdaniem idealnie zabezpiecza lakier zimą.

Dodo Juice Purple Haze: na pewno słabszy od Colli, lakier (czarny) nabrał głębi i intensywności, mniej czepia się kurz karoserii, super się nakłada (lekko i przyjemnie), wspaniały zapach lawendy (jak ktoś na to zwraca uwagę), podobno jest to wosk naturalny, choć pewnie daleko mu do Zymola Carbona w którym jest około 40% Carnauby. Czy ktoś stosował widział na żywo sam efekty Carbona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...