Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki wosk ? od A do Z


-RamzeS-

Rekomendowane odpowiedzi

Przerobilem wszystkie woski z gamy Zymola i nie tylko. Carbon to takie wejscie w siwat Zymola, potem zostaje na zime i chce sie czegos wiecej, wiec korci Glasur for Porsche (to jeden z moich ulubionych woskow)

Ogolnie w Zymolu to nie woski, jesli chodzi o look, robia szal, tylko ich cleaner HDC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tematu jestem bardzo zaskoczony ilością i zróżnicowaniem tych wosków :wink:

Niedawno jeszcze myślałem nad czymś takim: K2 ULTRA WAX 300 ml WOSK Z GĄBKĄ TRWAŁA OCHRONA (3144791035) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ale po waszych opiniach podejrzewam że to syf. :decayed:

A co sądzicie o tym wosku: Dodo Juice Blue Velvet wosk sklep Warszawa (3178222586) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ?

Jeśli chodzi o lakier to czarny, aczkolwiek nieoryginalny. Nada się na lato? Nie oczekuję bardzo wiele, w sumie mój lakier nie wygląda źle ale chciał bym żeby na dłuższy czas wyglądał tak jak po myciu.

Jeśli chodzi o fundusze to nie wydam na wosk więcej niż 50zł, także jeśli ten powyższy jest dobry to może się skuszę. Ewentualnie ktoś zna jakiś inny w podobnej cenie?

Aha, i jeszcze jedno pytanie. Czym można nabłyszczyć lakier? Czy sam wosk może dać efekt podobny jak mokry lakier po myciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Dodo jest calkiem dobry, powinien wystarczyc na 8-10 woskowan. czyli okolo poltora roku do dwoch lat :) Cos da wizualnie i podkreci ale w cuda nie wierz. Look na lakierze robi sie korekta a nie cfantykami,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem lakier nie jest oryginalny także ma jeszcze pewien połysk. A dodatkowo jestem w trakcie polerowania polerką rotacyjną, może wiele to nie da ale zawsze coś. A co innego byś polecił do nadania połysku lakierowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki a stosował ktos z was wosk lusso oro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja. Fajny wosk letni, najtaniej tester można dostać u waxparadise.pl - kładziony na cleanerze Clearkote VHG, dobrze się zgrywa z qd Duragloss 921, ale sprzedałem bo nie dawał takiego efektu jaki chciałem - na srebrnym rozjaśniał ale lakier nie był szklisty - pachnie kokosem, mniej chemiczny od Natty'sa White, banalny w aplikacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych pieniadzach i z tym podkladem to jeden z lepszych woskow...

cptolgierd nic nie da Ci takiej szklistosci jak powloka ceramiczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Griffie - jeszcze jestem na etapie testowania różnych produktów, do powłok jeszcze nie dorosłem :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z doswiadczenia Ci moowie, ze zaden wosk w temacie szklistosci nie ma podejscia do powloki, dosc charaktrystyczny wyglad, ja wole woskowe wet look

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę nakładałem na mojego paździerza Meguiars Mirror Glaze i taki też polecam. Piękny efekt lustra - można się przeglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam wosku sonax 100% naturalnego wosku.

Produkt z najwyższej półki. Preparat zawiera 100% najwyższej jakości wosków Carnauba. Po nałożeniu zwarta struktura cząsteczek wosku daje długotrwałe zabezpieczenie przed promieniami UV i pozostawia długotrwały głęboki i lśniący połysk. Trwale chroni lakier przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych. Wysokiej jakości delikatne olejki ułatwiają aplikację.

To ze stronki wziąłem ale posiadam go od roku i jest mega. Nie zostawia białych śladów. I łatwo sie nakłada.

Przed użyciem użyłem:

autokosmetyki.pl - Seria PREMIUM CLASS, SONAX Premium Class Lack Cleaner - do profesionalnego oczyszczenia-regeneracji lakieru przed woskowaniem

Aby wyczyścić lakier.

Polecam bo to najwyższa półka sonax i naprawdę daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak juz to jest to wosk z najwyzszej polki sonaxa, a nie ogolnie. Po drugie owszem jest naturalny, ale to nie prawda, ze zawiera 100% naturalnych woskow carnauba, tylko iles tam procent w sloiczku - pewnie okolo 30%. Producent stosuje pewne niedpowiedzenie. Fakt ladnie pachnie i jest calkiem niezlym woskiem, mocno niestety niedocenianym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja właśnie mam ten lusso oro i do tego taka butelka tez z lusso oro to chyba cleaner czy coś.zarzuciłem to na moje czarne auto i przyznam że efekt jest bomba jak dla mnie.a pytałem oto z racji tego jak wypada przy innych woskach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusso to juz taki dobry przedsionek wysokiej polki, nie ma czego sie wstydzic. Typowe letnie, mile i przyjemne smarowidlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze jest to,ze w lusso za recepture odpowiada gosc,ktory robil dla zymola.

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusso to juz taki dobry przedsionek wysokiej polki, nie ma czego sie wstydzic. Typowe letnie, mile i przyjemne smarowidlo.

tak jak piszesz...samo nakładanie jest tak lekkie i przyjemne że az dziwne:wink: a co polecasz juz potem jak sie z przedsionka wyjdzie dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie istnieje wielka trojka Czyli Polishangel, Swissvax i Zymol. Wiadomo ze ceny ich woskow zaczynaja sie tu, gdzie koncza konkurencji, wiec teoretycznie kupujesz gorszy wosk na duza kase, ale to tylko teoretycznie. Woskiem najczesciej do ktorego sie dazy na tym etapie jest Zymol Glasur for Porsche - to juz woskm ktory kupujesz w woreczku i posiada certyfikat autentycznosci. Jest tez najczesciej wymieniany jako wosk na ktorym koncza sie racjonalne zakupy. Nie tylko dla mnie jest to wosk ulubiony* mam ich kilka. Cena, jakosc, zapach, latwosc pracy efekt i ingi czynia go swietnym mazidlem. Warto niestety dodac, ze w tym przedziale cleaner to absolutna podstawa i pokazuje pelne mozliwsci dopiero na cleanerze Zymola czyli HDC - a to juz jest klasa sama w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDC+ glasur to cos kolo 580zl.Oczywiscie z prywatnego importu.

U dystrybutora duzo drozej.

Titanium to 300zl

Carbon 200zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...