Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Docieranie silnika po kapitalnym remoncie.


kokojumbo123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po wypadku w temacie http://a4-klub.pl/1-9-194/duza-kaluza-bialy-dym-pracuje-cylinder-278464/ postanowilem zrobic remont silnika. Nowe panewki, pierscienie, uszczelki, planowanie glowicy, honowanie cylindra, korbowod, plyny, oleje itd. Zrezygnowalem z zakupu uzywanej jednostki. Dlaczego? Z uzywana jednostka nigdy nie wiadomo jak byla eksploatowana. Trzeba by sprawdzic kompresje, wycieki, zajrzec pod glowice to wszystko wiaze sie z dodatkowymi kosztami. Dalej nie wiemy ile tak naprawde ma przejechane dana jednostka. Moj silnik od nowosci ma 237 kkm takze wiem na czym stoje i wiem co zostanie wyremontowane. Cena ? Wolalem ciut dolozyc do remontu i spac spokojniej.

Teraz do rzeczy, chodzi mi o docieranie silnika po remoncie czy ktos cos wie na ten temat ? Mechanik tylko podal mi dwie rzeczy

1) wymiana oleju po 1000km

2) nie przekraczac 2500rpm do 10 000km, generalnie jazda spokojna

Troche malo. Slyszalem np. ze nie mozna tez na za niskich obrotach jezdzic + nie zostawiac auta na jalowym biegu tylko jechac od razu np. jak to ma miejsce w zimie gdy rozgrzewamy swoje diesle (ale czy wszyscy ???). Slyszalem rowniez zeby nie utrzymywac rownych obrotow ? Ile w tym prawdy ? No i czy naprawde 10 000 km potrzebuja pierscienie na ulozenie sie ?

Jakie rady od was moge otrzymac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 000 KM to chyba troszku za dużo .. Przecież w nowych autach docieranie silnika trwa 1000 km, nie 10 000 .. A sądzę że, u Ciebie mogłoby to być nawet krócej, z tego powodu że silnik przed remontem zrobił 230000 km ponad, więc nowy nie jest. Ogólnie jeździj spokojnie i faktycznie 2,500 RPM nie przekraczaj ;) I pilnuj wymiany oleju bardziej niż kobiety ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...