Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa kierunkowskazu tylnej lampy avant


Lakee

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

dokonałem pewnej drobnej naprawy i pomyślałem że się podzielę bo może ktoś będzie miał podobny problem :-)

Wczoraj zauważyłem przy zamykaniu auta, że jeden z tylnych kierunkowskazów świeci nie na pomarańczowo, ale bardziej biało. Zaintrygowało mnie to do tego stopnia, że dzisiaj wykręciłem lampę z auta i zobaczyłem w czym rzecz.

Mianowicie oderwała się pomarańczowa przesłona, która jest wewnątrz kierunkowskazu i luzem latała w lampie - jak na obrazku poniżej:

rxfr.jpg

Żeby wykręcić lampę musiałem otworzyć prawy boczek i wydłubać sterownik centralnego zamka (ale tylko wyjąłem bez odłączania przewodów), bo przeszkadzałby w odkręceniu nakrętek lampy.

Następnie wyjąłem żarówki (zwalniając zatrzaski w miejscu oznaczonym na niebiesko na obrazku poniżej) i odkręciłem 4 nakrętki lampy zaznaczone na żółto.

3lcp.jpg

Z nakrętkami starałem się uważać żeby nie pospadały - najtrudniej było odkręcić prawą dolną nakrętkę.

Teraz już mogłem wyjąć lampę i zabrać się za naprawę.

Kupiłem taki oto klej - nie wiem jak długo wytrzyma, ale czytałem pozytywne opinie i wydaje się idealny do klejenia plastików - dwuskładnikowy, wiąże na twardo po 10 minutach:

crp8.jpg

Trzymając lampę do góry nogami wymanewrowałem palcami blendę tak, żeby weszła na swoje miejsce i w tej samej pozycji oblepiłem klejem na miejscach styku:

wtlj.jpg

Po 10 minutach sprawdziłem że się trzyma i przykręciłem lampę z powrotem. Efekt jak poniżej, działa dobrze :-):

et5v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...