Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z klimą..przynajmniej tak mi sie wydaje


laki83

Rekomendowane odpowiedzi

chłopaki mam problem z klimą..a właściwie dwa kłopoty.pisałem juz z kolegą Wandej ale chciałbym więcej opini zasięgnąć.do rzeczy..piewszy kłopot to temperatura.auto mam od 4 lat i od poczatku uzytkowania co roku robie sobie serwis klimy.nigdy przy tym nie było żadnych kłopotów tylko w zeszłym roku niby była mała nieszczelność.facet stwierdził że przy takim małym ubytku środka cięzko bedzie znaleść gdzie ucieka..ale udało sie i było git.przed zakupem tego auta nie miałem auta z klimą i po przesiadce na a4 nie przezyłem tego szału posiadania klimy bo wydawało mi sie że jakoś słabo chłodzi ale myslałem że tak ma być.do momentu gdy troche na forum poczytałem że chłopaki mają 22 stopnie w aucie i jest dość chłodno.potem siedziałem w innych audicach b5 i b7 i przy tej temp naprawde było dosc chłodno.u mnie tak nie ma.ustawiam 22 i jest chłodek ale nie taki jaki odczułem w innych autach.gdy wbijam LO to słyszałem że można pluć lodem a u mnie tego niema.co może być nie halo??druga sprawa to rozruch klimy..kolega Wandej mi powiedział że u niego przy 30C na dworze on włacza klime na 22C i po chwili ma chłodno.u mnie tego niema.proces chłodzenia jest dość długi a co mnie dobija to czasami żeby klima ''zaskoczyła'' to musze przegazowac auto.gdy wbije go na obroty to dopiero zaczyna chłodniejsze powietrze lecieć.na ostatnim nabijaniu klimy było tak samo.serwis zrobiony.klima nabita i koles wkłada termometr w środkowe kratki a tam zamiast 8C które niby mają być było 14C.ale powiedział poczekamy..czekamy i bez zmian.to ja na to że dam gazu.wbijam go na obroty i trzymam.no i po chwili robi sie chłodniej i temp spada do tych 8C.co sie z tym może dziać?dodam że był wymieniany dławik i nic nie dało z tym że w dławiku opiłków nie było.zadnych błędów na vagu nie ma.wentylator włacza sie za kazdym razem.tylko że przez ten cały czas jeszcze nie wymieniałem osuszacza..może to jego wina?czy to tak jak Wandej zasugerował że sprężarka konczy żywot?doradzcie coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...