Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie amortyzatory - A3 8L Ambition

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Rozglądam się powoli za amortyzatorkami na przód do mojego Audika.

Jakie firmy polecacie ? Monroe, KYB, Bistelin ?

Audi A3 2000r (polift), rok modelowy 2001

1.9TDI 90KM ALH

Wersja Ambition - obniżona fabrycznie

VIN : WAUZZZ8LZ1A042929

W Etce pokazało mi :

1j0413031CP PR-G03,G66

1J0413031DP PR-G94

Są dwa rodzaje... sportowe i do jazdy w trudnych warunkach i też nie wiem które wybrać...

9303043700_1374431496_thumb.jpg

Moja naklejka, ponądź wyjaśni jakie były fabrycznie... czy sportowe czy do jazdy w trudnych warunkach

6278554500_1374431705_thumb.jpg

Dodam że robiłem drobny MOD, ori sprężyny przednie 325mm zastąpiłem sprężynami KYB RG1646 (350mm)

Grubość ta sama tylko KYB mają o jeden zwój więcej niż ori które siedziały w Audi.

Wymieniłem bo chciałem podnieść troszkę przód auta.

---------- Post dopisany 24-07-2013 at 20:37 ---------- Poprzedni post napisany 21-07-2013 at 20:33 ----------

Panowi przynajmniej powiedźcie jaką markę kupować ? KYB, BISTELIN ?

Opublikowano

ja bym kupil monroe...

Opublikowano
  • Autor

Właśnie dzisiaj czytałem opinie... że Monroe i Sachs się popsuły... polecali Bistelin i KYB

Monroe jakiej są produkcji ? Made in... ?

---------- Post dopisany 26-07-2013 at 23:22 ---------- Poprzedni post napisany 24-07-2013 at 21:46 ----------

:co:

Opublikowano

Oj panie kochany sachs i bilstein b4 to to samo. Monroe to w Polsce syf. KYB jak dobrze trafisz będzie troszkę lepszy od SACHS bo jest twardszy wiec większa radość w zakrętach ale mowa o KYB exel G a jak masz kaski za dużo to Bilstein B6 i będziesz prostował zakręty i zmieniał pląby w zębach co tydzień. Ja bym założył sasch super touring. Brałem u Tom77 mają hologram i jestem zadowolony. Jakieś 250 sztuka.Pamietaj o odbojach oslonach i poduszkach mocowań.

Wysłane z mojego C1605 za pomocą Tapatalk 4

Opublikowano
  • Autor

Producent (Audi) fabrycznie wpakował wersję sportową, ale gdybym był kapryśny to przewidział jeszcze wersję do jazdy w "trudnych warunkach drogowych" :decayed:

Nie wiem czy mam fabryczne amortyzatory ale są to ORI AUDI & VW :decayed:

Na przodzie wymieniałem górne mocowania w lutym 2013, wyciągnąłem ori AUDI i wsadziłem Lemfordera :wink:

Na tyle też jest coś takiego ?

Pytałem się TOMa to na Monroe powiedział mi 250 przód, 100zł tył, tylko pewnie bez odbojów i osłon.. :kwasny:

---------- Post dopisany at 18:49 ---------- Poprzedni post napisany at 14:06 ----------

:co:

Opublikowano

U mnie nie wiem czemu ale cały przód wszystko boge fabrycznie razem z amorami. Wahacze kapuje ale ze amory robili to nie wiedziałem.

Monroe francuski jeżeli dobrze pamiętam.

Obejrzałem dziś te nowe sachsy super touring i bym ich jednak chyba drugi raz nie kupił bo przez oring olej trochę leci.

Wcześniej w sklepie oglądałem Bilstein B4 i to samo było.

Wysłane z mojego C1605 za pomocą Tapatalk 4

Opublikowano
  • Autor

To czyli jakie kupować :co:

Bo co marka to wadliwa...

Kto robi amortyzatory dla Audi ?

Jakie zadanie spełnia górne mocowanie amortyzatora ?

Ta poduszka z łożyskiem.

Opublikowano

Ja następne biorę jednak KYB.

U ciebie ta poduszka zawiera łożysko bo cały amor skręca z kołem. Jak łożysko ci sądzie w starej to kierownicą się kręci jak w Żuku.

Wysłane z mojego C1605 za pomocą Tapatalk 4

Opublikowano
  • Autor

No no że po pokonaniu skrzyżowania sama nie wraca ?

---------- Post dopisany 31-07-2013 at 01:35 ---------- Poprzedni post napisany 28-07-2013 at 17:11 ----------

Jakieś nowenowe sugestie ?

---------- Post dopisany at 01:35 ---------- Poprzedni post napisany at 01:35 ----------

Jakieś nowenowe sugestie ?

---------- Post dopisany 01-08-2013 at 11:31 ---------- Poprzedni post napisany 31-07-2013 at 01:35 ----------

:co:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.