Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z klimą przy wyższych obrotach, ciśnienie w układzie chłodzenia


WWY_30606

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu zauważyłem, że klima (nabita ostatnio) przestaje dmuchać zimnym powietrzem gdy zacznę przyspieszać, nawet delikatnie, jadąc około 120-140 też nic z zimnego powietrza, klima chodzi tak jak powinna praktycznie tylko na luzie lub na minimalnych obrotach np. do 1700 obrotów przy emeryckiej jeździe, dodam jeszcze że mam problem też z układem chłodzenia, chyba uszczelka do roboty bo robi się spore ciśnienie i dolewam co tydzień jakieś 150ml, zauważyłem że przy ostrzejszej jeździe dolewam znacznie więcej korek wymieniony, rozrząd z pompą wody też, po odkręceniu korka na ciepłym poziom szybko się podnosi, wszystko bulgocze i woda się gotuje, a i jeszcze przy ostrej jeździe gaz hamulec potrafi kontrolka "coolant" wyskoczyć i temp. podnosi się powyżej 90*, staram się zdiagnozować problem ale wszystko wskazuje mi chyba na uszczelkę, chociaż myślałem jeszcze o zasyfionej chłodnicy gdyż z jednej strony jest gorąca a z drugiej letnia/ chłodna ale może tak powinno być, jeszcze mam pytanie czy ma to jakiś związek z tą klimatyzacją? że na wyższych obrotach przestaje mi dmuchać zimnym? ktoś mi kiedyś powiedział że gdzieś w przewodzie od klimy jest jakiś filterek który pasowało by wymienić, miał ktoś może podobny problem lub może wie jak mi pomóc z góry jestem wdzięczny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki problem u siebie, też rozłączało mi klimę przy 2000 obr./min. Pomogła wymiana sprężarki od klimatyzacji. Zanim jednak zdecydujesz się na taki krok trzeba sprawdzić czy zawór jest sterowany i czy czujnik podaje właściwe ciśnienie gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...