Skocz do zawartości
IGNOROWANY

W jaki sposób odbrzybić klimatyzacje


irlandczyk007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem środek Wurth dokładnie jak w linku poniżej.

WURTH Odgrzybiacz do klimatyzacji klimy SERWISOWY (3482744283) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Teraz kwestia jak najlepiej go zaaplikować.Każdy mówi inaczej dlatego pytam się was forumowicze.

1.W miejsce filtra kabinowego

2.W okienka nawiewów

3.W miejsce gdzie jest odprowadzenie skroplin z klimatyzacji

4.Bezpośrednio na parownik pod schowkiem(wyciągając uszczelkę)

Niestety nie mam możliwości podjechania do ozonowania.Muszę to zrobić sam.

Serdecznie dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wyjac filtr kabinowy i tam go zaaplikowac, zamknac wieko od filtra wlaczyc na chwile nawiew na najwyzsze obroty, doslownie na dwie sekundy, niech wentylator zaciagnie piane, dwa razy powtorzyc, odczekac 5-10 min niech srodek sobie podziala na parownik a pozniej wlacz klime, zamkniety obieg, nawiew na dwie kreski, samochod zamkniety i tak z 15 min po tym otworz drzwi otwarty obieg max nawiew niech sie przewietrzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz fajny wątek o odgrzybianiu: http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-odgrzybianie-klimatyzacji-27734/

Jak już kupiłeś środek to aplikuj bezpośrednio na parownik. Nigdy w kratki bo zalejesz radio i inne elektryczne pierdołki.

Najlepiej jak byś to zrobił po obu stronach parownika. W wątku co podałem masz opisane wszystko jak trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przez ten korek. Z tamtąd nic na radio ani na zewnątrz nie poleci. Dodatkowo najlepiej odkręcić wiatrak od dołu 3 śruby (albo przez jego wirnik upchać sondę) i tam też spryskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to kolego na str na kt kupiles ten spray masz napisane jak go uzyc, przez przewod odprowadzajacy wilgoc, kt znajduje sie pod samochodem na wysokosci grodzi pod oslonami wydechu,

ja stosowalem pianke do odgrzybiana, dziesiatki samochodow tak zrobilem, jest skuteczna i latwa w uzyciu,

stosowalem rowniez kilka razy spray kt rozpyla sie w samochodzie, wlacza sie obieg zamkniety wentylacja na full, zamykasz samochod i tak 15 min sobie chodzi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja kolego zrobiłem taki manewr z klima i jest oki przed tym dwa razy ozonowałem i nie było za baedzo efektu po tym ozonowaniu ja kolego wymontowałem schowek nawierciłem dziure fi 8 przed parownikiem rozpusciłem dwie tabletki finisch quantum w ciepłej wodzie około litra roztworu wyszło i aplikowałem go takim opryskiwaczem ogrodowym pod ciśnieniem po całym zabiegu przelałem to około 3 litry ciepłej wody po przepłukaniu zapsikałem cały parownik pianka crc airco cleener do tego tez ta pianke zaaplikowałem we wszystkie nawiewy po piance na sam koniec jeszcze wzuciłem crc airco kleen (tzw) granat i efekt naprawde zadowalający oczywiście nie zapomnij wymienić przy tym wszystkim filtra kabinowego pozdrawiam i miłej pracy zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...