Jump to content
0
smart.bart

nie pasują sprężyny z katalogu

Recommended Posts

witam serdecznie, mam taki przypadek, że kupiłem nowe sprężyny na tył do mojego autka Lesjofors 4204242 i po zamontowaniu okazało się, że są za krótkie i autko siedzi i to bardzo. Sprawdzane kilkukrotnie u wielu sprzedawców i niby maja pasować ale faktycznie/ fizycznie są za krótkie. Przymierzaliśmy inny model Lesjofors 4204233, niby wysokość taka sama ale grubość mniejsza o 1mm i obawiam się, że będą za miękkie i znowu usiądzie. Próbował ktoś może wymieniać sprężyny w tym modelu? Jakie powinny przypasować najbardziej, może Kayaba czy jakieś inne?

Według oznaczeń na starej powinno być 8E0 511 115 DB

---------- Post dopisany 04-09-2013 at 14:32 ---------- Poprzedni post napisany 28-08-2013 at 20:28 ----------

zero odpowiedzi? poważnie?! nikt nie wymieniał sprężyn?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

chcę tak jak ma być, czyli wstawić zamienniki, które będą jak najbardziej odpowiadały oryginałom. Biorąc pod uwagę, że to avant, quattro, firmowy hak no i zawsze mam ok 100-150 w bagażniku ale i bez tego siedzi strasznie, są zwyczajnie za krótkie.

Chciałbym aby przynajmniej było jak w oryginale ale ideałem będzie aby przy stałym załadunku 100 kg stał równo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nooo, kupiłem Lesjofors 4204242 HD, chyba lepszego w dobrej cenie nie ma. Są za krótkie. Koleś w jednym sklepie stwierdził, że mam dość rzadką wersję wyposażenia, nazwał to pojazdem roboczym w pełni wyposażonym i podejrzewa, że i sprężyny mogą być jakieś twardsze lub grubsze czy coś. Ale ta wersja Lesjofors 4204224 HD czyli heavy duty jest za krótka a Lesjofors 4204233 jest dobra ale ma mniejszy przekrój i będzie prawdopodobnie za miękka.

Pytanie jest czy ktoś ma taką wersję jak ja i wymieniał już to będziemy wiedzieć jaki był rezultat. Oczywiście w serwisie stwierdzili, że tylko oryginały i nawet ich nie ma w polsce, na zamówienie z niemiec, więc chyba naprawdę to jakiś wyjątek... ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
0

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...