Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Obroty na jałowym i dziwne uślizgi ciągu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Benzyna 211km quattro

Totalnie losowo (a przynajmniej na razie nie znalazłem zaleźności) na biegu jałowym jest albo 800obrotów albo coś między 600-700. Ogólnie by mnie to nie ruszało, ale gdy akurat auto postanowi że ma być te 600-700 to na kierownicy, skrzyni biegów i na siedzeniu wyraźnie czuć drgania/telepanie. Gdy jest 800 to one są ale na siedzeniu niewyczuwalne, a na drążku skrzyni ledwo jako pulsacje - czyli ok!

Dlaczego czasami się ustawiają tak nisko, bo wydaje mi się że pewnie 800 to ta wartość właściwa i minimalna prawda ?

To nie jest tak że obroty skaczą czy coś, po prostu jadę, staję i będzie albo 800 albo 600-700 i są stabilne wtedy...

Co może być nie tak ?

I druga dzian sytuacja:

Tutaj też nie jestem jeszcze w stanie odtwarzać zdarzenia, ale np. 50km/h 3jka, ja dodaję gazu. obrotów coś między 2000-3000 więc spokojnie, auto przyśpiesza, obroty rosną, a ja mam uczucie że co kilka chwil jakby opony się uślizgiwały na krótką chwilkę. Czyli jest ciąg, momentalnie 'uślizg' (ale nie buja mną czy nosi, nic w ten deseń, chodzi o taki efekt, że przy przyśpieszaniu, tak jakby 'gubił ząbek w zębatce') a potem normalnie dalej i po chwili losowo może znów się powtórzyć - ale nie musi....

Żadne kontrolki się nie włączają, więc to chyba nie ESP, bo prosta droga, sucha, dodaje gazu, przyśpiesza, chwilowy 'uskok' i dalej przyśpiesza, silnik brzmi przy tym raczej ok ...

---------- Post dopisany 19-09-2013 at 14:49 ---------- Poprzedni post napisany 18-09-2013 at 13:51 ----------

Czy ktoś próbował w tym silniku czyścić przepustnicę ? Macie może jakieś schematy, nie mogę na internecie niczego konkretnego znaleźć...

W ASO mówili, że w tych silnikach jeszcze nigdy przepustnicy nie czyścili, bo w nich nie ma znaczenia jej zabrudzenie z powodu tego jak zorganizowane jest tam dostrczenie paliwa i powietrza do silnika ?!

Opublikowano

Kolego przepustnicy to sie nie czysci w tym modelu , jak sie jezdzi na zapchanym filtrze powietrza to masz odpowiedz .

Podepnij kompa i sp[rawdz czy sa błedy .

Opublikowano
  • Autor

Filtr nowiutki sprzed 2tygodni, świece też ... a komp nie wyrzuca żadnych błędów ... sonda lambda ?

Te obroty na jałowym 650-700 są naprawdę irytujące, bo widać, że samo auto tego nie lubi, a nie tylko ja ;)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Spoko spróbuję, w kwestii natomiast obrotów, to czy mam rację że powinno być 800 na jałowym i ani mniej ani wiecej ??

---------- Post dopisany 28-09-2013 at 21:37 ---------- Poprzedni post napisany 19-09-2013 at 19:21 ----------

OK, poobserwowałem więcej i już wiem, że te szarpnięcia/uślizgi zdarzają się zwykle przy 1800-2400 obrotów, głównie w sytuacjach gdy obrotów jest np. 1400 i daję pedał gazu do ziemi, wtedy auto się zbiera, obroty wzrastają wraz z autem, w podanym przedziale jest bardzo duża szansa na te szarpnięcia (jest ich mniej lub więcej...), a potem to już bajka, płynnie do przodu. W momencie szarpnięcia z obrotami nic specjalnego się nie dzieje, może jeśli już to po prostu wskazowka się lekko stopuje w wędrówce do góry. Jestem wręcz pewny, że tak nie powinno być, przy bardzo spokojnym wchodzeiu na obroty to się zdarza rzadziej.

Gdy mam obroty powyżej 2600 i pedał leci do dołu, to praktycznie nie ma szans na szarpnięcia a jeśli już to są zdecydowanie łagodniejsze i rzadsze.

Gdzie i co szukać, co mozecie poradzić ? Turbina ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.