Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 Problem z Licznikiem


matis28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem niedawno Audi A4 b5 1.9 TDI AJM z 2000r i mam w niej pewien problem z licznikiem. Przy otwarciu drzwi lub włączeniu światełek wskazówki od Temp. i Paliwa podnoszą się po czym po dłuższej chwili opadają. A gdy włączę zapłon to wskaźnik temp wskakuje na 90 a rezerwa pali się już na ćwiartce baku, przypuszczam ze w liczniku ktoś nie fachowo cofnął przebieg. Zdołałem odczytać przebieg z silnika i stąd wyszło mi ze cofnięto licznik. W związku z tym mam prośbę do was jaki kabelek kupić żeby odczytać wsad z tego licznika abym mógł wstawić go na forum do poprawy. Chciał bym mieć również możliwość odczytania pinu abym mógł sobie do kodować kluczyk.

Licznik to przypuszczam Magneti 1/2 fis nr. 8D0 920 900 R

Z góry dziękuje za pomoc:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego licznika wystarczy kabelek VAG Tacho. Odczytasz PIN i ustawisz przebieg. Nie koniecznie awaria twojego licznika zwiazana jest z cofaniem zegara. Te liczniki maja cos w sobie ze wariuja. Wczoraj naprawialem 1/2 fisa tez w ajm bo zadne wskazowki nie dzialaly. Staralem sie odnalezc i poprawic zimne luty ale udalo sie uratowac polowicznie. Temperatura i paliwo ruszylo ale obrotomierz i predkosciomierz dalej stoja w miejscu. Ludzie mowia ze procesor pada ale do konca w to nie wierze. Na forum skoda octavia jest opisany sposob naprawy licznika gdy wskazowki nie chodza albo wariuja ale niestety jest to inny typ licznika i nie ma nic wspolnego z naszym budzikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mógł byś podać jakiś konkretny link do allegro bo tam właśnie planuje kupić kabelek. A czy vag K Can commander dal by sobie z tym rade?

Ps: robiłem test wyjścia i wygląda to tak jak by wskazówki były trochę źle ustawione lub skalibrowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...