Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APU] Jak wyjąć zbiorniczek płynu spryskiwaczy ?


tony84

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mama taki problem. otóż dzisiaj po długim rozstaniu znowu zacząłem użytkowanie niuni. i pierwsze co musiałem zrobic to dolać płynu do spryskiwaczy. i tu pojawił się problem. leje płyn a wszystko wycieka gdzieś od spodu. i teraz moje pytanie jak wymątować zbiorniczek płynu do spryskiwaczy?? popatrzyłem troche i to chyba nie taka łatwa sprawa, bez kanału chyba nie da rady. jak ktoś to u siebie robił to prosiłbym bardzo o wskazówki co jak i gdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zderzak musisz zdjąć i nadkole lewe

mcm00 na szczęście nie miałeś racji. wystarczy podnieść auto, odkręcić koło i odkręcić nadkole. i wtedy jest :good: :good: :good: dostęp do zbiorniczka. jest praktycznie "na wierzchu".wystarczy jeszcze odkręcić trzy śruby, odpiąć kostki od pompek od spryskiwaczy szyb i reflektorów i czujnika oraz przewody do spryskiwaczy i można swobodnie wyjąć zbiorniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam takie pytanie ale nie do wyciągania całego zbiorniczka jedynie chodzi mi o to jak wylać płyn letni bo chce wlać ten zimowy bez żadnych mieszań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam takie pytanie ale nie do wyciągania całego zbiorniczka jedynie chodzi mi o to jak wylać płyn letni bo chce wlać ten zimowy bez żadnych mieszań

a nie możesz po prostu wypompować przez spryski, chyba że chcesz zachować,wtedy można wężyk przez wlew wsadzić i wyciągnąć jak kiedyś się benzynę z baku wyciągało :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a może poprostu pompka spryskiwacza się podniosła i leje się przez otworek wciśnij ją do końca i zalej wodą, jak nie to fura w góre nadkole wywalić i po temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...