Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[all quattro] naped quattro a różne opony


maslo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam pilny temat.

Dziś się zorientowałem, że na przedniej osi mam inny rozmiar kół niż na tylnej. Przód 195/65/15 tył 205/65/15.

Nie wiem jak długo te koła tak jeżdżą, bo jestem właścicielem od niedawna.

Wiem, że w przypadku stałego napędu niedopuszczane jest montowanie różnych kół na osiach (niestety poprzedni właściciel najwyraźniej nie). Pojawił się problem bo jutro rano jadę w trasę 2x200km. a dziś już nic w tym temacie nie zrobię.

Wpadłem na pomysł, aby zminimalizować naprężenia na wale, zamienić jedno koło przednie z tylnym. Bo jeśli dobrze myślę to mechanizm różnicowy powinien sobie poradzić z różną wysokością kół, a średnia prędkość obrotowa osi powinna być równa.

Czy jako rozwiązanie zastępcze do poniedziałku to dobry pomysł? Panowie pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to co zaproponowałeś to najgorsze co możesz zrobić, bo nie dość że będziesz miał - tak jak teraz - różnice między osiami, to w dodatku między kołami tej samej osi, auto będzie prawdopodobnie pływać, same skręcać itd.

Między osiami też masz mechanizm różnicowy.

---------- Post dopisany at 19:36 ---------- Poprzedni post napisany at 19:34 ----------

Jak już nie masz możliwości, to zostaw tak jak jest - torsen dostaje troszkę po d*pie, ale nie wiele wg mnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...