Skocz do zawartości
IGNOROWANY

montaż silniczka w xenonie


tomek71wzw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie, mam pewien problem, zakupiłem gołego xenona do a4 b5 pełen lift, zamontowałem tam wszystko tylko mam problem z silniczkiem. Chciałbym wiedzieć czy ta zielona część silniczka zaznaczona na czerwono musi wejść w tą białą część zaznaczoną na czerwono przy lampie? Jeśli tak to nie wiem za chiny jak to zrobić, niby sam silniczek włożyć i przekręcić da się bez problemu ale wtedy nie wchodzi ten zielony łepek w to białe miejsce w lampie. Czy jesli nie wskoczy ten łepek w to białe to wszystko bedzie ok? Czy musi tam się znaleźć? Po co w ogóle jest ten silniczek?

2lk7091.jpg

2wpql45.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak musi wejść z ten biały uchwyt.

regulacją skręcasz tak żeby odbłyśnik był jak najbliżej obudowy. wtedy bez problemu wkładasz główkę silniczka w uchwyt i dopiero zapinasz go w mocowaniu przekręcając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie ale zrobilem to troche inaczej, otworzyłem silniczek i wykreciłem tą zieloną cześć do końca i wtedy bez problemu weszło. Tylko teraz nie wiem czy ten silniczek sam sie wyreguluje skoro sam wysunąłem na full tą zieloną czesc z tym łebkiem? Bo pewnie ten silniczek jest odpowiedzialny za samopoziomowanie (moj domysł)? I skoro lewy bedzie max skrecony a prawy max rozkrecony to ciekawe czy samoistnie to się wyreguluje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie ale zrobilem to troche inaczej, otworzyłem silniczek i wykreciłem tą zieloną cześć do końca i wtedy bez problemu weszło. Tylko teraz nie wiem czy ten silniczek sam sie wyreguluje skoro sam wysunąłem na full tą zieloną czesc z tym łebkiem? Bo pewnie ten silniczek jest odpowiedzialny za samopoziomowanie (moj domysł)? I skoro lewy bedzie max skrecony a prawy max rozkrecony to ciekawe czy samoistnie to się wyreguluje?

je4sli dobrze go poskładałes to bedzie działać. ale bedziesz musiał z poziomu vaga ustawić wysokośc swiateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz w temacie:

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/montaz-samopoziomowania-audi-a4-fotostory-kompletna-instrukcja-260282/

pamietaj ze po adaptacji, trzeba ręcznie ustawić wysokość świecenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedura kodowania:

[Wybór]

[55-Zasięg xenonów] (xenon range)

Kodowanie sterownika - funkcja 07

wpisujemy odpowiednie dla naszego auta

00001 - A3 Frontantrieb

00002 - A3/S3 Allradantrieb

00003 - A4 Limousine/Avant Frontantrieb (ośka)

00004 - A4/S4 Limousine/Avant Allradantrieb (quattro)

00005 - A6 Limousine/Avant Frontantrieb

00006 - A6 Limousine/Avant Allradantrieb

00007 - A8 Frontantrieb

00008 - A8/S8 Allradantrieb

po wprowadzeniu zatwierdzamy [do it]

I to wszystko.

Następnie trzeba przeprowadzić procedurę adaptacji xenonów.

Opisana poniżej procedura sama w sobie nie ustawia świateł! Powoduje ona jedynie zatrzymanie się elektrycznych nastawników ustalających wysokość świateł w pozycji "wyśrodkowanej", w której powinno się przeprowadzić ręczną regulację reflektora za pomocą śrub znajdujących się w jego obudowie.

Procedura powinna być wykonana do samego końca, w przeciwnym wypadku w pamięci sterownika może pojawić się błąd "Reflektory nie zostały wyregulowane". Aby go wykasować należy przeprowadzić całą procedurę regulacji reflektora.

Przed przystąpieniem do regulacji świateł muszą być spełnione następujące warunki:

• Pojazd musi stać na równym podłożu

• Hamulec ręczny musi być zwolniony

• Zapłon musi być włączony

• Światła wyłączone

• Sterownik w pamięci nie może posiadać żadnych błędów

Procedurę przeprowadzamy w następujący sposób:

[Wybór]

[55-Zasięg xenonów] (xenon range)

[Nastawy podst. - 04]

Grupa "001"

[idź!]

Zaczekaj około 20 sekund. W tym czasie silniczki ustalające wysokość światła zatrzymają się w pozycji odpowiedniej do ręcznej regulacji reflektora.

Włącz światła i ustaw je śrubami w reflektorze zgodnie z zaleceniami producenta.

Teraz przejdź do grupy "002". W tym momencie sterownik zapamięta położenie nastawników jako położenie bazowe.

[Gotowe, powrót]

rozumię że obowiązuje mnie tylko część pogrubiona? Procedurę kodowania omijam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...