Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Myjka ciśneniowa i prawidłowe mycie auta


prof87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Stoję przed kupnem myjki ciśnieniowej, po oględzinach i wstepnym rozeznaniu tematu wybrałem nastepujące modele:

MYJKA CIŚNIENIOWA LAVOR STM 160 270EWBAR 2500W (3616845411) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

MYJKA CIŚNIENIOWA LAVOR S. INDUKCYJNY 160BAR 2500W (3602071448) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Myjka ciśnieniowa Karcher K 5.610 T250 + GRATISY (3632823629) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

KARCHER Myjka K 5.610 + FILTR + SZCZOTKA + GRATIS (3632612992) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Myjki bedę używał głównie do mycia samochodu, no i teraz wasze propozycje co polecacie, czy warto dołożyć do tego silnika indukcyjnego(co to daje) no i w dalszej kolejnosci czy warto dołożyć do tego firmowego Karchera?? 1200 zł to jest już mój ostateczny próg jaki jestem w stanie wydać. No i teraz w przypadku KArchera czym sie różni lanca od pianownicy? Tanszy model ma lance a droższy pianowinicę.

No i teraz ostatnie zagadnienia, które mnie ciekawią, to jak własciwie prawidłowo myć auto taką myjką no i czym myć jakimś srodkiem do mycia, aktywną pianą czy jak? Czy tej dołącanej szczotki można swobodnie użyć na nasiesioną pianę żeby usunąć mocniejsze zabrudzenia i żeby nie powstały rysy? Procedura na myjni jak zauwazyłem wygląda tak:

1. Spłukanie auta samą wodą pod ćisnieniem

2. Utworzenie piany na całym samochodzie

3. Mycie szczotką w bardzo zabrudzonych miejscach

4. Płukanie piany i osuszanie.

Z góry dziekuję za wyjaśnienia i porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupisz myjkę za 500zł czy za 1200zł czy za 2000zł to bezdotykowo umyją tak samo. Przy takim myciu najważniejsza jest pianownica i piana jakiej użyjesz. Jeśli chcesz używać myjki tylko do opłukania z piasku itd, później ręczne mycie i znowu płukanie myjką to taka za 500zł spokojnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im wieksze cisnienie robocze tym lepiej. Zadna z karcherow nie ma pianownicy (ta jedna ma pseudo pianownice) zeby mialo sens i dzialalo trzeba kupic pianownice typu PA:

PROFESJONALNA PA PIANOWNICA DO KARCHER K2 K5 K6 K7 (3635183865) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Absolutnie, nie uzywasz szczotki z zestawu, dobrej rekawicy welnianej.

Prawidlowy schemat to opianowanie aktywna piana suchego auta, plukanie pod wysokim cisnieniem i prawidlowe mycie na dwa wiadra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czyli mam rozumieć że pianownica od Lavora jest tym bardziej do kitu... A co myślicie o tej myjce Lavora i czy warto inwestować w ten silnik indukcyjny??

2. Do czego w takim razie służy "lanca"

3. Możesz rozwinąć stwierdzenie mycie na 2 wiadra? Jakich srodkow do mycia i aktywnej piany polecacie? Dlaczego lepiej jest na suche auto od razu aktywną pianę bo to troche wbrew logice brzmi:P

4 Gdzie taką rękawice wełnianą dostanę, co dokłądnie polecasz ?

---------- Post dopisany at 13:58 ---------- Poprzedni post napisany at 13:58 ----------

Nikt nie ma Lavora ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...