Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mapy wtrysków ?


grzesio764

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie mam pytanie:

kupiłem A4 B5 1,8 125KM ADR 98r. gaz sekwencja , na drugi dzień pojechałem do gazownika aby zmniejszył temp. przełączania na gaz bo przełączał dopiero przy 80 stopni , zmniejszył na 35 , zrobił ogólną kalibrację i ustawienie gazu , było OK.

Po jakimś czasie zaczęły falować obroty więc czyszczenie przepustnicy i adaptacja nie pomogło . Okazało się pęknięta odma , więc wymiana na używkę ori. Od tamtej pory jakoś dziwnie samochód chodzi :

rano na ssaniu , lekko trzęsie silnikiem i wskazówka obrotomierza delikatnie drga , z wydechu czuć ewidentnie benzyną , od 2000 obrotów słychać tak jakby parkotanie jak by nie przepalał , na benzynie nie jest tak dynamiczny jak na gazie . Poza tym żadnych objawów nie ma. Pytanie:

Czy to zbyt bogata bogata mieszanka , czy trzeba wgrać mapy od nowa , dodam że te objawy po zlikwidowaniu lewego powietrza , na Vag-u żadnych błędów .

Aaa bym zapomniał , wydaje mi się że troszkę dużo pali, na Vag-u pokazuje 0,75- 0,98 L/h na wolnych obotach.

Proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to weź może odepnij na godzinkę akumulator, zresetują sie ustawienia w ECU silnika i wtedy zobaczysz. A skoro masz duże spalanie to nie wiem może sonda lambda się kończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda lambda wymieniona nowa BOSCH , aku odłączony na całą noc , potem adaptacja przepustnicy i dalej to samo . Dziwny jest ten dżwięk silnika jak się dodaje gazu , takie parkotanie jakby za bogata mieszanka i by nie przepalał . Jak auto kupiłem to ładnie pracował , cicho , ale wtedy była pęknięta odma i lewe łapał .

Nurtuje mnie tylko takie pytanie , czy po skasowaniu lewego powietrza trzeba zmniejszyć dawkę wtrysku paliwa czy ECU sam ją sobie dostosuje ( na mój rozum , jeżeli zmniejszyła się ilość dostarczanego powietrza to zmniejsza się zapotrzebowanie na paliwo ) chyba że jestem w błędzie i nie potrzebnie szukam dziury w całym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...