Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana pleców tapicerki tylnego oparcia z avanta do sedana


denveco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Czy jest możliwość z dwóch oparć (jedno avant drugie sedan zdrobić) jedno??

Mam auto limuzyne z metalową płytą za tylnym oparciem. Będę przerabiał tylne oparcie na składane. Mam komplet siedzeń skórzanych recaro od avanta. Przednie siedzenia bez problemu weszły na miejsce starych, tylne siedzisko także. Jednak avancie górne zatrzaski oparcia są z boku natomiast w sedanie są jakby w środku. Mógł bym kupić tylne skórzane oparcie od sedana ale wzór jest zupełnie inny i nie pasowało by to kompletnie. Czy jak bym kupił tylne oparcie od sedana obojętnie czy skóra czy welur to dało by rade wymienić te tylne plecy od sedana z moimi które mam od avanta??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniasz pleców kolego, tylko spawasz uchwyty boczne, a tylne wywalasz

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/avant-zmiana-foteli-kanapy-polifta-przedlifta-230545/

---------- Post dopisany at 16:25 ---------- Poprzedni post napisany at 16:24 ----------

Komplety bolców dostaniesz na szrocie za grosze, pasują bolce z a4, a6 i a80 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie rzecz w tym że rezam wszystko od podstaw i wolał bym sedanowskie tylne oparcie i uchwyty niż te od avanta. W avancie bolce wychodzą od boku i by je zamontować musiał bym zrobić otwór w sedanowskim boczku oparcia by przełożyć bolec. Boczki od avanta są odpowiednio wyprofilowane i nie trzeba nic wiercić, ale za to do sedana są za niskie i nie dochodzą do końca do półki. Dlatego wolał bym kupić oparcie od sedana i przełożyć plecy albo tapicerke. Pytanie tylko czy ktoś to robił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile sie nie myle to,nie w awancie, tylko w poliftach. Sam przerabiałem uchwyty na skore po lifcie. Plecy i zatrzaski sie zupełnie różnią i nie zmontujesz tego razem. Jeżeli koniecznie sie nie chces zpodejmować takiej żeźby to musisz znaleźć tylne oparcie od przedlifta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dawcą pleców do moich recaro z avanta musi być oparcie z przedlifta?? Wtedy zamiast bolców będę miał uszy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak... Praktycznie jeszcze nikt tego nie spasował razem.

---------- Post dopisany at 20:47 ---------- Poprzedni post napisany at 20:46 ----------

(w sensie plecy przedlift, kanapa polift) myśle że bedzie to niezła rzeźba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że łatwiej będzie dorwać oparcie przedlifta od sedana i zamienić tapicerke skórzaną z tego oparcia od recaro z avanta co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rowki na druty naprężające w gąbce są w tych samych miejscach to dobry plan, sporo pierdzielenia sie z tym coprawda i naprawde trzeba troche powalczyć żeby sie ładnie naciągneło.

Dwa lata temu robiłem wnętrze w b3 coupe od podstaw, i powiem ci że już nigdy bym sie nie podejmował zabawy w tapicerza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...