Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oświetlenie drzwi


89siwy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamierzam zmienić w swojej audi plastiki na tylnych słupkach na takie z lampkami (jeszcze nie wiem gdzie je kupić:) ). Chce je podłączyć pod lampkę z przodu a kable puszczę w podsufitce. Czy można się podpiąć do tej lampki? Do tego będę podłączał podświetlenie w drzwiach (czerwone lampki na dole) i kolejne pytanie: czy podświetlenie w drzwiach też mogę podłączyć pod tą lampkę z przodu? Mam nadzieję że napisałem w miarę dobrze o co mi chodzi :) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz to podlaczyc najprosciej pod miesjce zarowki ..tam jest to co trzyma zarowke i to jest plus i minus z tego wychodzisz po suficie do tego co potrzebujesz;) najprostrza wersja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jeśli podłączę te dwie lampki z tylu i cztery lampki w każdym boczku jedna to nie będzie za dużo podłączone w jednym miejscu? dojdzie 6 odbiorników do jednego źródła. Czy jeśli to wszystko podłączę pod tą lampkę to czy jak zgaszę tą lampkę to w boczkach i z tyłu też nie będę miał prądu?

---------- Post dopisany 19-11-2013 at 11:43 ---------- Poprzedni post napisany 18-11-2013 at 20:54 ----------

Ok. Wiem już że są tam trzy kable i już wiem pod które się podpiąć (masa i jeden w którym po czasie prąd znika), bynajmniej mam nadzieję że tak będzie git.

Teraz pytanie: czy jak podepnę to wszystko o czym wspomniałem na początku to czy nic się nie stanie? to znaczy czy nie zrobię jakiegoś zwarcia abo "przesilenia" (nie wiem jak to nazwać). Nie wiem czy cztery lampki w drzwiach i dwie w słupkach z tyłu to nie za dużo żeby się podpiąć pod tą lampkę w suficie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nogi i drzwi wpinasz w kostki przy nogach pasażera/kierowcy od razu ciągnij kable pod oświetlenie nóg.

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/all-b5-montaz-podswietlenia-nog-otwarciu-drzwi-50214/

Przecież nie potrzebne ci świcące się drzwi gdy są zamknięte

A tylne słupki w lampkę sufitową i masz podzielone już "zapotrzebowanie na prąd"

---------- Post dopisany at 13:41 ---------- Poprzedni post napisany at 13:41 ----------

P.S. Gdyby ktoś Ci zaoferował takowe jasne słupki to daj znać bo ja szukam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osłony na tylne słupki z lampkami już zamontowane a lampki podłączone. Wygląda super, a przy okazji zamontowałem też roletę na tylną szybę (uniwersalna 100cm) która też się świetnie prezentuje. lampki w drzwiach na razie odpuszczam. poczekam do wiosny. Dzięki za odpowiedzi.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tylne słupki razem z lampkami i od razu miałem kostki do lampek z której każda miała po 10 cm przewodu. Ten przewód składa się z trzech kabli tak jak w lampce przedniej. Od lampki z przodu puściłem kabel 3x1mm w prawym słupku, później dołem w progu i pod tylną kanapą rozdwoiłem na obie strony. Próbówką sprawdziłem masę stały plus i trzeci kabel w którym jest prąd po otwarciu drzwi i 15 sekund po ich zamknięciu. Tylne kostki podłączyłem patrząc na włączniki w lampce. Efekt warty całego zachodu! Ciężko było znaleźć te osłony ale warto było. Aha i przy zakładaniu ich osiwiałem :slina: Bardzo trzeba uważać żeby ich nie połamać.

DSC_0247.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi właśnie chodzi o to by chodziło tak jak lampka podsufitki. Masa wiadomo stały plus też się znajdzie w miarę łatwo jedynie to ten sygnał z lampki ale nie wiem czy nie łatwiej będzie poszukać w pompce z centralnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poszedłem na łatwiznę i puściłem kable z przedniej lampki. Przy otwarciu którychkolwiek drzwi zapalają mi się wszystkie lampki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale tu trzeba rozroznic bo ja mam oswietlenie nog i pali sie tylko jak otworze drzwi. Jak zamkne to gasnie ale nie gasnie sufit. Tak samo po uzbrojeniu/rozbrojeniu alarmu lampka sufitowa siemswieci a nogi nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam oświetlenia nóg u siebie a planuję je zamontować na wiosnę i kabli będę szukał gdzieś pod bezpiecznikami w tych wiązkach. Jak puścisz kable z przedniej lampki to powinno być tak jak u mnie że tył świeci się identycznie jak przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...