Skocz do zawartości
IGNOROWANY

uślizg ciągu, obroty wzrastają silnik nie ciągnie


KrissNNN

Rekomendowane odpowiedzi

witam , dzis po odbiorze samochodu z serwisu po operacji chemicznego czyszczenia DPFu zauwazylem ze podczas przyspieszania obroty wzrastaja ale auto nie ciagnie. podczas dodawania gazu np z 4 biegu na 2tys obrotow obroty szybko rosna do 3,5 tys przykladowo czy do 4tys ale silnik przy tym nie ciagnie. Jeszcze wystepuje dziwne uslizgi na obrotomierzu a uczucie jest takie jakby kola podczas jazdy krecily sie w miejscu. w czym moze byc problem?przpustnica?przeplywomierz powietrza? prosze o pomoc, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak się ślizga co co innego ...przecież jak obroty wzrastają a auto nie jedzie to masz tylko jedna cześć miedzy silnikiem a skrzynia która pośredniczy miedzy nimi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty myślisz ze tu wróżbici są i szklane kule? Tak samo to ze to sprzęgło wynika tylko z twojego opisu i to pasuje a jak jest naprawdę to jak rozbierzesz to na 100% potwierdzisz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak się ślizga co co innego ...przecież jak obroty wzrastają a auto nie jedzie to masz tylko jedna cześć miedzy silnikiem a skrzynia która pośredniczy miedzy nimi ...

ile na takim sprzegle ujade?mam dluga trase przed soba..;/

Ja na slizgajacym sprzegle jeździłem pół roku. Nie wiem w jakim stanie jest twoje, bo jak masz mocno styrana tarcze , to pewnie w jakiejś ekstremalnej sytuacji może się to wszystko rozleciec w piz*...

Wysłane z mojego HTC One za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak się ślizga co co innego ...przecież jak obroty wzrastają a auto nie jedzie to masz tylko jedna cześć miedzy silnikiem a skrzynia która pośredniczy miedzy nimi ...

ile na takim sprzegle ujade?mam dluga trase przed soba..;/

Ja na slizgajacym sprzegle jeździłem pół roku. Nie wiem w jakim stanie jest twoje, bo jak masz mocno styrana tarcze , to pewnie w jakiejś ekstremalnej sytuacji może się to wszystko rozleciec w piz*...

Wysłane z mojego HTC One za pomocą Tapatalk 2

a objawy miales podobne kolego?nie no ono w ogole nie lapie jeszcze u gory no chyba ze faktycznie jest styrane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy jak opisujesz są najbardziej typowe dla slizgajacego sprzęgła, 4,5 bieg od 2 tys pedal obroty wzrastają a auto nie ciągnie.

Ja bym pojezdzil ze 2 tyg,bo czasem bywa ze przypali się trochę i wraca do normy.

Temperatura otoczenia też ma znaczenie, jak jest chłodno będzie bardziej slizgac.

Wysłane z mojego HTC One za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy jak opisujesz są najbardziej typowe dla slizgajacego sprzęgła, 4,5 bieg od 2 tys pedal obroty wzrastają a auto nie ciągnie.

Ja bym pojezdzil ze 2 tyg,bo czasem bywa ze przypali się trochę i wraca do normy.

Temperatura otoczenia też ma znaczenie, jak jest chłodno będzie bardziej slizgac.

Wysłane z mojego HTC One za pomocą Tapatalk 2

wiesz co powiem Ci ze zrobilem dzis trase specjalnie aby auto sprawdzic 250km i ustapilo.nic sie nie dzialo.wiec narazie nie wyglada to zle. dzieki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...