Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ABC] 2.6 by sony_dark Aktualizacja

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam:siema:

Z raci tego, że jestem już na forum od roku, to pomyślałem że w rocznice posiadania a4, opiszę w skrócie co i jak.

Jak wspomniałem auto posiadam od listopada 2012r., poprzednie autko to Peugeot 206 z najmocniejszym silnikiem 1.1 (żarcik taki) :D

Audi kupiłem można powiedzieć przez przypadek, ale i dlatego iż znałem ją 2 lata, sama do mnie przyjechała juz z założoną instalką LPG to w sumie była przyczyna kupna tego auta, ale najważniejsza przyczyna to oczywiście V-ka, niestety ale bez quattro:P

Jak widac na fotkach auto nie jest w idealnym stanie przynajmniej z zewnątrz.

Podstawowe dane:

Silnik: 2.6 ABC 150KM

Skrzynia : Manualna

Rok: 1996 (kwiecień dokładnie 04.04.1996r.)

Kolor: LY7M

Pochodzenie: Austria (pełna dokumentacja z ASO)

Przebieg: było coś ok 123 tyś (udokumentowany) teraz 139tyś

Ale na początek to co było z fabryki:

- Klimatronik

- 2 x szyby elek.

- 2 x elek. lusterka

- FIS

- dzielona kanapa tył

- ASR

- ABS

- 2 x Poduszka powietrzna

- Regulacja kiery w dwóch płaszczyznach

- wspomaganie

- słoneczka z podświetleniem + tył lampki w słupkach

jakoś tyle mi tylko do głowy przychodzi

A i fotel pasażera jakby był złamany i źle pospawany.

Teraz coś o LPG:

- reduktor KME SILVER

- wtryskiwacze Megic Jet (fajnie mam wszystko pochowane)

- komp KME DIEGO G3

Tu parę fotek już na nowym zakupie, ale to później opisze.

1. Pierwsza fotka jak pisałem na początku jeszcze dwa lata przed kupnem z wyjazdu na wesele już wtedy byłem napalony na jej kupno ale właścicel nie chciał jej sprzedać

pxah.jpg

2. A tu już na nowym ogumieniu i felunku, niestety nie robiłem zdjęć zaraz po kupnie

t0u.JPG

Po zakupie musiałem kupić nowe opony zimowe bo założone były wielosezonowe już tak dojechane i ścięte że aż wstyd.

Opony jakie kupiłem to Firestone Winterhawk 2 Evo 195/65/R15 91T

Następnie auto poszło do mechanika, na lepsze sprawdzenie i okazało się, że z klimą to nie będzie tak łatwo(nieszczelonści w przewodach, chłodnicy), na szczęście sprężarka cała. Ale zrobiło się i do dziś odpukać chodzi. I takie inne duperele szkoda czasu opisywać.

Olej jakim był zalany to niestety 15w40 Shella. Zaraz po naprawie jak pech chciał przyszły mrozy i rozsadziło chłodnicę wody miałem trochę zapawy z ukł. chłodzenia ale sie udało. Ale to w sumie z mojej winy (przyznaje sie) nie zmieniłem płynu chłodniczego. Teraz mam nauczkę na drugi raz. I przy okazji (brak ciepła z dmuchawy) płukanie nagrzewnicy(grzeje jak talala). I zrobiłem koło LPG regeneracj wtryskiwaczy bo klepały jak młotkiem o kowadełko. Spalanie było przed 17l lpg na 100, po naprawie 11 na 100 widać różnicę wiec po co przepłacać. Ale się rozpisałem. I na tym chyba tyle.

Plany zrealizowane:

- najważniejsze było wymiana rozrządu + pompa wody - maj 2013

- wymiana misy olejowej, uszczelnienie silnika, nowe świece NGK

- wymiana termostatu(oryg.) + płyn chłodniczy

- przy rozrządzie wyszła niestety głowica od kierowcy, tak wiec głowica zrobiona

- zrobienie ręcznego bo go nie było wogóle

- komplet wahaczy MS HD + gumy drążka stabilizatora

- wlanie na razie oleju pół syntetyk 10w40 Shella + filtry oleju, paliwa MANN i powietrza i akbinowy Filtron

- ogarniecie LPG (jak wyżej wtryskiwacze, kolanka reduktora węże wody, filtry i czujnik temp reduktora)

- wymiana tego nieszczęsnego fotela pasażera + przekładka mojego obicia na nowy fotel

- lampy tył I lift

- alusy od A4 B6 rzadko spotykane

- ogrzewane lusterka

- 4xel. szyby (dołożenie 2 tylnych el. + własnej roboty wiązka)

- lampy przód były Valeo nie wiem dlaczego, powinny być Bosch ale już są

- uszczelka korka oleju

- nowe weże podciśnień silikonowe

- wymiana przepustnicy + uszczelki

- uszczelnienie kolektora ssącego + uszczelki, czyszczenie krokowego

- zaróweczka zapalniczki

- przekaźnik czasowych wycieraczek 99

- czerwone lampki w boczkach + obicie w nowej skórce znaczy skaju, boczki tył pod elektryke

- nowy mieszek

- kiera z eski trójramienna przedlift świeżo obszyta 13.02.2014

- naprawiony buzzer w liczniku

Na razie chyba wszystko a teraz plany jest ich dużo nie wiem czy się wyrobie z ich realizacją:

- poprawki lakiernicze + polerka

- wyrezanie halogenów w przedliftowy zdezio

- spryski reflektorów

- jak spryski to i lampy valeo polift

- centralka z pilota

- klapa też z pilota (mam już graty do klapy)

- lakierowanie zderzaków

- ściemka szyb

- kratki II lift podświetlane

- lampka w8 z passata B5

- podszybie polift

- tarcze klocki przód tył

- kable zapłonowe BERU

- przydałby sie podłokietnik

- ręczny w skórce

- a i tempomat - już mam schemat dobre i to i wiem jak się do tego zabrać, tylko kasy trzeba he:P

Trochę tekstu dużo ale jak opisywać już to porządnie a nie 2 linijki tekstu i dwa zdjęcia :) Takie mam zdanie

Na razie tyle jak coś to będę uzupełniał, więcej fotek w późniejszym czasie.

Dziekuje za uwagę mile widziane jakieś uwagi porady:)

Obiecane fotki, silnik nie dopieszczony wizualnie ale bedzie:)

dvs5.jpg

grd9.jpg

inu2.jpg

qclc.jpg

oywy.jpg

Opublikowano

dobra opis jest git a jakieś aktualne foto coś ?:whistling:

  • 1 rok później...
Opublikowano
  • Autor

napisałem, ze lepsze aktualne fotki bede później. Postaram się jutro wstawić

---------- Post dopisany 01-12-2013 at 19:54 ---------- Poprzedni post napisany 26-11-2013 at 22:40 ----------

wrzucone obiecane fotki, bez szaleństw:)

autko sprzedane ale i w planach dalej OOOO

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.