Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czujnik temperatury G62??

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Pacjent A6 C5 AFN 110KM + wirus 140KM.

W dziale o diagnostyce mamy napisane:

jeżeli odczyt z G2 i G62 jest jednakowy - uszkodzeniu uległ termostat.

jeżeli odczyt z G2 i G62 różni się - uszkodzeniu uległ jeden z tych czujników [zazwyczaj G2 i G62 są połączone ze sobą].

To kiedy jest dobrze??

Dzisiaj logowałem sobie auto i mam rozbieżności na liczniku pokazuje mi 89 a w silniku widział 72. Czujnik jest nowy, tzn miesięczny. Osobiście podejrzewam dodatkową rezystancję na stykach, ale ponieważ warunki są jakie są nie zamierzam się tym zajmować, chyba że ta usterka będzie miała jakiś negatywny wpływ.

Czy to że komputer widzi 70 stopni ma jakieś niekorzystny wpływ??

Silnik został zawirusowany na 140KM, czy możliwe że czujnik został specjalnie skalibrowany o 20 stopni niżej, żeby podawać wyższą dawkę paliwa??

Opublikowano
  • Autor

Nie będę sprawdzał co jest nie tak jeżeli nie szkodzi to maszynie, jest za zimno. Chciałbym zimę tak przejeździć. Głównie mnie interesuje czy jest jakiś negatywny wpływ jeżeli do silnika dociera informacja o 70 stopniach a tak naprawdę jest 90.

PS Dziękuję za instrukcję, przydadzą się informację zwłaszcza zawarte na końcu tego dokumentu.

Opublikowano

Hm, możliwe że będzie lekko podwyższone spalanie, możliwe iż będzie krótko grzał świece nawet na ciepłym silniku, ale czegoś wielce negatywnego to raczej nie. Spalania pewnie nawet nie odczujesz, grzania świec przed odpaleniem pewnie też nie bo kontrolka zamiast się zaświecić i zgasnąć poświeci się może z 1s. Więc możesz tak do wiosny spokojnie przejeździć. Ja u siebie miałem opornik który oszukiwał silnik iż maksymalnie ma 40*C i tak żadnego negatywnego skutku nie było ;).

Opublikowano
  • Autor

To się zajmę tym w lecie.

---------- Post dopisany at 15:12 ---------- Poprzedni post napisany at 15:11 ----------

Dzięki za odpowiedź, chciałem się tylko upewnić, bo ja nie znam nic co mogło by mieć późniejsze konsekwencje.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.