Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Włokno węglowe na dekorach, własna robota :)


peterx122

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, przedstawiam Wam efekty mojej pracy nad dekorami od sedana b5. Fotki przed ostatecznym szlifowaniem wyrównującym i lakierowaniem lak. bezbarwnym. Daje rade? :decayed:

20131214_215756.jpg

20131214_215923.jpg

20131215_173302.jpg

20131215_173312.jpg

20131215_173336.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche dopracowac i jest piknie.

Nie chcesz zrobic do b6??:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, info dla wszystkich zainteresowanych tematem w zwiazku ze duża ilościa wiadomości w mojej skrzynce.

Nie chce nikogo zniechecac do takiego modu ale:

1. temat włókna węglowego nie jest w cale taki prosty jakby sie moglo wydawać. Ja osobiście spędziłem 3 miesiące na zbieraniu informacji odnośnie nakładania tego też włókna, 4 razy zrywałem je z dekorów ponieważ efekty były gorzej niż kiepskie.

2. To nie jest folia 3M. Jeśli macie zamiar robić to pierwszy raz liczcie się z kosztami.

3. Nikt Wam nie poda jasnych informacji odnośnie procesów jakie należy kolejno wykonywać, ponieważ informacje te są cenne i nikt nie chce ich ujawniać.

4. Ja od siebie zdradze że żywice epoksydową z utwardzaczem należy mieszać w sotosunku 100:55. Odchylenie wagowe nawet o 1 stopien w skali skutkuje rozrzedzeniem się mieszanki i efektem budyniu na dekorach.

5. Należy uważać z doborem żywicy epoksydowej, niektóre wykazują niską tolerancję temperaturową która może doporowadzić do samozaplonu nawet w temperaturze +70 st C ( lato :) )

6. Po zakończeniu czynności okładania włóknem, element należy oddać do lakiernika który zaimpregnuje listwe lakierem ( tutaj uwaga ) - byle mietek tego nie zrobi, potrzebny jest specjalny lakier który nie będzie reagował z żywicą, a cena jest spoora.

dziękuję za uwage :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę do poprawy i będzie ładnie :decayed:

BTW mój brat się takimi rzeczami zajmuje amatorsko, już trochę doświadczenia ma w tym, jakby było jakieś zainteresowanie można by pomyśleć o produkcji :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...