Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ezektor - wymiana


Adik

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mój silnik (2.8 V6, 30V ACK 193KM) zaczoł się mocno "pocić", Pod silnikiem zauważyłem wycieki oleju - co przy silnikach V6 jest (chyba) norma :) Zaczołem "uszczelniać" silnik od wymiany górnej i dolnej uszczelki pokrywy zaworów, a następnie został wymieniony ezektor - zawór odpowietrzenia skrzyni korbowej (nr części 058 133 753 B i D) - taki plastikowy trójnik. Po wymianie tego ezektora wyciek oleju ustapił.

Dziękuję firmie MOBIL-TECH z Krakowa za fachową usługę.

Tutaj wymiana ezektora krok po kroku:

AudiWorld Tech Articles

- [a6 c4, ACK] - ezektor/suction pump, wymiana - fotostory • .: AUDI KLUB POLSKA :. •

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z ktorej strony widziales wyciek? bo u mnie od spodu auta jak sie popatrzy, to jest taki delikatny wyciek z tylu silnika, mam wymienione wszystkie uszczelki w silniku w sumie, oprocz jednej - uszczelniacza walu korbowego. I nie wiem czy z niego mi lekko nie przecieka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciek pojawil się po prawej stronie silnika stojąc przed autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z ktorej strony widziales wyciek? bo u mnie od spodu auta jak sie popatrzy, to jest taki delikatny wyciek z tylu silnika, mam wymienione wszystkie uszczelki w silniku w sumie, oprocz jednej - uszczelniacza walu korbowego. I nie wiem czy z niego mi lekko nie przecieka

Z tylu w gliwicy masz taka zaslepke , koszt w aso 40 zl i 20 min roboty i masz spokoj.

Wysłane z mojego telewizora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem o nich, ale wlasnie nie wiem czy to nie z nich przyapdkiem nie ulewa sie jak cisne autkiem po autostradzie 200km/h, bo tak mialem ostatnim razem wlasnie, ze na wydechy olej sie polal i smrod w piz*u. a tych zaslepek nie wymienialem jak mialem zdjete glowice bo nie widzialem zeby bylo cos ulane przy nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...