Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] B5 radio Concert system Bose

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Miałem w swojej B5 radio znane radio gamma, ktore jak wszyscy wiedza jest podłączone w następujący sposób:

-przod głośniki bezpośrednio do radia przez kostke iso

-tylne glosniki w polce ( sedan ) sa aktywne ze swoim wzmacniaczem podłączone przez kostke mini iso (chyb) ale mysle ze wszyscy wiedza o co mi chodzi .

Kupiłem na allegro radio concert + zmieniarka i wszystkie elementy systemu bose , czyli wzmacniacz głośniki sub tapicerki , mam nawet kompletna instalacje od tego systemu , niestety poobcinane sa kostki od strony radia .

Teraz mije pytania :

Chciałęm wsadzic tylko radio i zmieniarke , ale pojawił sie mały problem , nie grają przednie głosniki (podłączone tak jak do gammy ( concert ma takie wyjscie nawet odpowiednio opisane ) zaczale troszke studiowac ten temat , i doszedłm do tego , ze w tym systemie wszystko zasilane jest ze wzmacniacza . Concert zauwazyłem ma 2 dodatkowe piny w gniezdzie , ktore w gammie bylo wykorzystane do zasilania tylnych glosnikow ( w instalacji , ktora mam w aucie we wtycze sa puste miejsca ) zgdonie z oznaczeniem sa one odpowiedzialne za sygnal do przednich glosnikow (wlasciwie do wzmacniacza, wiadomo o co chodzi) .Czyli wnioskuje , ze wszystko idzie najpierw do wzmacniacza , a poznej do wszystkich glosnikow.

Czy jest mozliwosc uruchomioenia przednich glosnikow bez instalowania wzmacniacze , poprostu nie chce mi sie wciagac calej instalacji , traktuje to jako ostatecznosc.

Myslalem tez o zmostkowaniu przodu z z tylnymi glosnikami , ale mysle ze to nie najlepszy pomysł , wzmacniacz mozna by chyba bylo uszkodzic .

Chcialbym poznac wasze pomysły , albo moze juzto ktos przerabial ?

Czy mozliwe ze uszodzone jest cos w radiu , ze nie wychodzi sygnal na przednie glosniki z kostki iso ?

Z gory dzieki za odpowiedzi

Opublikowano

Można, trzeba zmienić VAGiem kodowanie radia.

Coding

* 00?xx: Speakers

o 0 = Sound System (No passive Speakers)

o 1 = 1 passive Speaker (Front Left for Bose Sound System with Telephone)

o 2 = 2 passive Speakers (Front) and 2 active Speakers (Rear)

o 5 = 2 passive Speakers (Front) and no active Speakers (Rear)

* 00x?x: Sound System Correction

o 0 = No Sound System (No Correction)

o 1 = Sound System (Bose)

* 00xx?: Configuration

o +1 = Active/Remote Supplied Antenna

o +2 = CD-Changer

o +4 = Secondary Display (Board Computer/Navigation)

Opublikowano
  • Autor

Dzieki za pierwszy pomysł. Nie probowałem jeszcze , chociaz cos mnie zastanawia.

Nie jestem pewien , czy uda mi sie połączyć z radiem przez złącze diagnostyczne. Domyślam sie ze jest to mozliwe w przypadku systemu bose. Ale u mnie w audi (rocznik 11.95) jest zwykła instalacja od radia gamma. Zauwazyłem ze w radiu concert sa nastepujące złącza :

-iso (do zasilania)

-iso (glosniki przednie)

-3 gniazdka mini isopatrzac od tylu i liczac od lewej ( odpowiednio wyjscia na wzmacniacz , jedno nie jestem pewien -> środkowe chyba na FIS , i ostatnie wyjście na zmieniarke)

-ostatnie gniazdo przypominajace wygladem iso ( nie wiem do czego ? ) , ktore u mnie nie jest wykorzystane , w mojej instalacji nie ma nic coi mzna by tam podłączyc.

Opublikowano

Do radia można podłączyć się interfejsem na stole, Wystarczy podpiąć zasilanie i linię K. Linia K w radiu jest w złączu ISO (zasilanie) opisana jako K-BUS. Jeśli radio jest ustawione w tryb BOSE to nie wysyła nic na gniazdo ISO głośnikowe i dlatego nie grają przednie głośniki.

  • 5 tygodni później...
Opublikowano
  • Autor

ok na pewno sprobuje ;)

wielkie dzieki zaoszczedziles mi sporo roboty [br]Dopisany: 13 Sierpień 2008, 23:42_________________________________________________Zrobilem - działa :good:

Dla koegi fabi_wgw wielkie podziekowania

Oraz duze piwko sie nalezy

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.