Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyświetlacz FIS nie wyświetla, a jest sprawny


lecacao

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :wink:

Mam problem z wyświetlaczem FIS w moim Audi, ale zacznę od początku. Z dnia na dzień, ekran przestał wyświetlać od dołu 2/3 (świeci się tylko ta część co wyskakuje 'OK' na początku i inne powiadomienia tego typu). Kolega mówił, że to standardowa usterka w tym aucie, że ekran pewnie się uszkodził przez mróz. Dałbym temu spokój, bo nie stać mnie póki co na wymianę na nowy, ale ostatnio coś zauważyłem.

Ekran CAŁY (świeci, brak żadnych śladów uszkodzenia/wylania/itp) działa, kiedy otworzy się drzwi bagażnika. Wyświetla standardowo, że klapa bagażnika jest otwarta i jest calutki sprawny. Tutaj zaczyna się mój problem. Czym może być to spowodowane, że wyświetlacz FIS wyświetla tylko z otwartym bagażnikiem? Czy jest jakiś sposób, aby samemu dokonać naprawy tej usterki? Czy też czeka mnie wizyta w miejscowym warsztacie?

Z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełny fis ? W prawej manetce od wycieraczek i fisa, w dolnej części jest przycisk reset, wlacz zapłon i naciśnij go krotko raz , fis się włączy spowrotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz ze jak otwierasz bagaznik to pokazuje tak ?? a jak dzrwi ?? zrób jeszcze jeden myk, nacisnij dwukrotnie lewe pokretło na liczniku powinien odpalic sie test komunikatów na fisie, zobacz czy to dziala, masz dostep do vag?? jesli tak zrób tets zegarów, ale najpierw jesli po dwukrotnym nacisnieciu ( po jednym powinna wyswietlic sie informacja o przebiegu serwisowym ) odpali sie test normalnie , to znaczy ze jest sprawny, spróbuj go odlaczyc od auta albo aku odepnij, i zobacz reakcje, bo zdaje mi sie ze manetka fis padła, masz kogos z takim autem jak ty ?? z rocznika 99 -01 , czyli lifta?? podlacz u niego licznik i zobacz co sie bedzie dzialo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dosłownie to samo dzisiaj pierwszy raz. B5 polift pełen FIS i tylko komunikat OK widać na wyświetlaczu przy odplaniu, potem czarno. Dodatkowo zauważyłem, że wycieraczki zaczęły fiksować: w sensie przy poruszeniu dzwignie do dołu poruszaja sie wicej razy niz standardowo i raz wracaja do swojej spoczynkowej pozycji a raz pozostaja na srodku szyby. Czy to czasem nie jest związane z nie wyswietlaniem na Fisie i po prostu uszkodzeniem manetki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie krótkie przycisniecie przycisku RESET na manetce włącza wyświetlacz FIS, także problem rozwiązany. A wycieraczki o dziwo się uspokoiły... Zobaczymy na jak długo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...