Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zacinajacy sie wentylator nawiewu


risones

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegos czasu nie chce zaskoczyc wentylator nawiewu za waszymi poradami poczyscilem styki rozebralem caly wentylator oczyscilem z brudu i nic, a zaskakuje on w ten sposob tylko po wyjeciu wtyczki z wentylatora i wlozeniu jej spowrotem went dziala kilka sekund i sie wylacza prawie za kazdym razem sie włącza na te pare sekund, dodam ze nie dziala to jak wlącze i wyłącze na panelu klimy (tylko wtyczką) wiec doszedłem do wniosku ze we wtyczce cos nie łaczy ale jak ja kilkanascie razy wsadze i wyjme wkoncu wentylator zaskakuje i dziala i jak ruszam mocno tą wtyczką to nie przestaje działać a tak sie powinno dziac gdyby to była wina wtyczki no chyba ze sie mylę.dopiero w przyszłym tyg znajde czas aby pojechac gdzies do elektryka wiec jak mozecie to coś poratujcie :hi:

---------- Post dopisany 02-01-2014 at 13:21 ---------- Poprzedni post napisany 01-01-2014 at 20:32 ----------

jeszcze pytanko czy od andlika wentylator podejdzie jesli zrobi sie przekładkę obudowy? przerabiał to ktos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem osadzenie silnika wentylatora jest takie samo, bo silnik jest taki sam. Angielska obudowa wentylatora musi być "symetrycznie odwrotna" ale osadzenie silnika jest podobne. Więc przełożenie nie jest ryzykowne.

Co do tej przerywanej pracy wentylatora to za pracę także odpowiedzialny jest sterownik silnika, który jest osadzony niedaleko tego silnika-na obudowie dmuchawy. Tam zobaczysz dwa zlącza. Sprawdź je. ( zresztą to już wiesz)

U mnie zauważyłem, jak jest powyżej 27 st Cels. to b. często silnik nie uruchamia się. Po wystudzeniu auta w cieniu podejmuje pracę. Może to ten sterownik jest przegrzewany, nie wiem.

Dodatkowo silnik wentylatora podczas pracy cichutko popiskuje jak świercz. Mam zamiar go przejrzeć albo wymienić na używkę z anglika.

Opisz, proszę, jak wybudować ten silnik dmuchawy, bo wymiękłem jak zobaczyłem ile trzeba zdemontować rzeczy a dostęp jest niewygodny i pozycja ciała wymuszona.

Powodzenia.:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...