Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy da sie sprawdzić tuning?


zbigor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie odnośnie tuningu. Czy mając VCDS da sie jakoś sprawdzić po parametrach silnika czy auto nie było tuningowane?

Silnik 2.0 TDI CAGB 136 KM. Auto z Belgii. Jak na moje oko to za często zrywa przyczepność na kołach. Porównuję do Astry 1.9 CDTI 120KM. Astra ma koła 205. Audi 225. Różnica katalogowa czyli +16KM i +40 Nm na korzyśc Audi nie powinna chyba powodować odczucia że Opel lepiej sie trzyma asfaltu na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie tuningu. Czy mając VCDS da sie jakoś sprawdzić po parametrach silnika czy auto nie było tuningowane?

Silnik 2.0 TDI CAGB 136 KM. Auto z Belgii. Jak na moje oko to za często zrywa przyczepność na kołach. Porównuję do Astry 1.9 CDTI 120KM. Astra ma koła 205. Audi 225. Różnica katalogowa czyli +16KM i +40 Nm na korzyśc Audi nie powinna chyba powodować odczucia że Opel lepiej sie trzyma asfaltu na starcie.

da sie , wystarczy zrobic logi dynamiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie, musisz znać górną wartość przepływomierza w silniku 2.0 TDI CAGB 136 KM i porównać z tym co masz u siebie (but w podłogę na trzecim biegu), tak samo jest z ciśnieniem wyprodukowanym przez turbinę, jeżeli pompuje Ci więcej niż na seryjnym programie to masz odpowiedz. Na tym polega koks że zwiększa się ciśnienie zadane a co za tym idzie ilość powietrza które zmierzy przepływomierz i podlewa się to paliwem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...