Skocz do zawartości
IGNOROWANY

przekładka bebechów


heever

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie chcę przerzucić do swojego 1.8 quattro adr v6 z passata 4motion silnik wraz ze skrzynią wałem i dyfrem.

Mam na oku dawce z passata. Pytanie czy nie powinno być większych problemów z tego względu że to passat?

Bodajże są to te same podzespoły i mocowanie to prawda orientuje się ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robisz przekładkę z 4 cylinrowca na vke więc jeśli masz sanki z passata i wszystko inne powinno passować vka ma inny pas przedni kolego to napewno oraz chłodnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym mam sanki chłodnice osprzęt kompa wiązke wydech itp.

Sam silnik przypuszczam, że nie bedzie problemu tylko napęd? 4motnio chyba jest to ten sam układ napędu co quattro.. :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to to samo tylko przekładaj ze skrzynia z passata i dyfrem

zwrotnice też są inne w v większe łożyska, do tego wachacze pasek po którymś roki bodajże 2000 ma inne wymiary swoarznia dolnego itp

i Pas przedni musisz mieć od v z a4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupisz komplet to nie będzie problemu

silnik, skrzynia, sanki pod silnik półosie, zwrotnice, wiązkę elektryczna, sterownik silnika, chłodnicę wody, przewody klimy(do końca nie wiem trzeba sprawdzić), przewód od pompy wspomagania do maglownicy będzie ok:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem dzięki chłopaki :drinks: trochę więcej tego niż liczyłem.

Mam nadzieję, że moc, kultura pracy i dźwięk v6 zrekompensuje ilość włożonej pracy :decayed:

@wojtek20DW: nie wiem czy dobrze zrozumiałem, przewód wspomagania i sama magłownica powinna pasować moja tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj znać co z tego wyszło bo mam chrapkę na taki manewr tylko ze moje audi to fwd.... więc się zastanawiam bo bebechy można w dobrych kosztach kupić

panowie skrzynia biegów z adr podejdzie do 2.8? plus dwumasa i sprzęgło z adra? wraz ze skrzynią ?? bo mam stan igłę w razie przekładki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne podzielę się jak tylko uda się to wszystko zrobić.

A co do skrzyni to obawiam się, że może nie pasować, w przeciwnym wypadku sam zająłbym się tylko swapem silnika..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia będzie pasować tylko musisz swoje sprzęgło przełożyć z dwumasą itp itd :) gdziueś na forum ktoś robił już taki myk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście maglownica zostaje przewód "ten gruby " z oczkiem od pompy wspomagania do maglownicy musi byc od v6

---------- Post dopisany at 10:16 ---------- Poprzedni post napisany at 10:13 ----------

co do skrzyni to sama w sobie po zmianie łapy będzie pasowała tylko przełożenia już nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki myk panowie mówicie.. w takim wypadku mogę zabrać sam silnik póki co bez napędów więc spróbuję, zobaczymy co z tego będzie :decayed:

---------- Post dopisany 14-02-2014 at 03:37 ---------- Poprzedni post napisany 09-02-2014 at 18:37 ----------

a co z immo koledzy? nie mam nigdzie pinu do immo :kwasny:

dawca z 2000r mój z 1999

---------- Post dopisany 15-02-2014 at 16:23 ---------- Poprzedni post napisany 14-02-2014 at 03:37 ----------

jeszcze jedno szybkie pytanie orientuje się ktoś, czy po zmianie sanek na te z Vki stabilizator też muszę zmienić? a co za tym idzie czy dolne wahacze są inne..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...