Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przesterowany sub w systemie BOSE


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

Mój fabryczny wzmacniacz BOSE o numerach 8E5 035 223 niestety ma uszkodzony jeden kanał, mianowicie prawy przód. W okolicy żadnych dobrych elektroników nie ma, a ten który podjął się naprawy nie podołał ;)

Kupiłem okazyjnie wzmacniacz również BOSE, ale o numerach 8D0 035 225A. Wzmacniacz ten również ma 25 pinową wtyczkę, ale pochodzi z B5. Wcześniej sprawdziłem oczywiście wszystkie piny, dla porównania:

B5

pinoutdiagrampsd7ju.jpg

B6

amp.JPG

Jedynym kablem, który się nie zgadza jest masa, dlatego z pinu 11 powędrowała na 24.

Wzmacniacz działa poprawnie, ale jest problem z SUBem. Jest on wyraźnie przesterowany, znacznie głośniejszy od innych kanałów. Nawet zmniejszenie w opcjach radia Bass na -6 nic nie pomaga. Na poprzednim wzmacniaczu z B6 sub grał poprawnie.

Czy ktoś miał podobny problem? Może jakieś "ukryte" ustawienia wzmacniacza?

Jeśli nic nie poradzimy wzmacniacze pójdą do elektronika i może uda się z dwóch zrobić jednego poprawnie działającego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej było kupić właściwy wzmacniacz ?

Przyczyn może być wiele zaczynając od tego że w b5 był inny sub głośnik a kończąc na tym że ten wzmacniacz co kupiłeś ma uszkodzony kanał sub.

Wielu ludzi eksperymentuje właśnie z tym kanałem licząc że będą lepsi od "Salomona".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i prościej, tyle że za ten wzmacniacz z B5 zapłaciłem 30zł. Pieniądz niewielki, więc czemu miałem nie spróbować ;)

No to, że głośniki się różnią to wiem.. Sam wzmacniacz jeśli chodzi o budowę wiele się nie różni, ale dzwięk ze wzmacniacza B5 jest dużom dużo gorszy w porównaniu do B6.

Trudno, pójdą oba do elektronika i może uda się coś z tego zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...