Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik BDG


soprano78

Rekomendowane odpowiedzi

Hey wszystkim,jestem nowy wiec prosze o wyrozumialosc :wink:a mianowicie prosze o informacje uzytkownikow silnika bdg,jakie mieli problemy spostrzezenia doswiadczenia z uzytkowania tego silnika,z gory dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo zadowolony. Mocy ma wystarczająco. Ze skrzynią 6 bieg super na trasy. Jeździlem też 1.9tdi i 1.8t - w jednym super spalanie ale mało mocy a w drugim moc ok ale spalanie kosmos. Mi 2.5 163 pali średnio jeżdżąc po warszawie na krótkich odcinkach 8l. W trasie przy 90-100km/h spalanie 5,5l (sprawdzone tankując do pełna). Awarii żadnych nie miałem wymieniałem jedynie eksploatacyjne rzeczy oleje, filtry, aku, teraz ostatnio rozrząd i tyle. Zero problemów. Znajomi od 1.9 i 1.8 mieli więcej problemów pomimo mniejszych przebiegów ;) Teraz planuje podnieść trochę moc programem, ciekawe ile wyjdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem swiezo po sprzedazy a4 bdg z przebiegiem prawie 300tys i moge powiedziec,ze dzieki poprzedniemu wlascicielowi ominely mnie bolączki tego silnika czyli problemy z pompą VP44 tzn. narywaniem biegu jałowego.Przez prawie trzy lata eksploatacji wymienilem turbo na regenerowane (1600zł)oraz wahacz ,a tak poza tym to zadnych powaznych problemow nie mialem.Moj po chipie w Dynosofcie mial ok 195KM i 400Nm,a rozpedzal sie spod swiateł jak muł(przez swoja wage i skrzynie 6) dopiero na autostradzie szedł jak" burza"do 240KM/H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie posiadam ten silnik BDG z ręczną skrzynią w mojej a4 b7 z 2005r. Czy u kolegów występuje przy zmianie biegów na wyższy, gdzieś około 2500 Obr/min, że obroty nie spadają przez jakąś chwile nawet jest tendencja minimalnie podwyższy i dopiero opadają? Natomiast jak zmienię wcześniej bieg czyli nie dopuszczę do 2500 to jest dobrze obroty spadają tak jak powinny. Nie mam u kogo sprawdzić czy tak ten silnik ma. Pierwszy raz z takim czymś się spotkałem a parę diesli miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...