Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Za duże doładowanie przy spadku obrotów


SeeBoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :hi:

Problem pojawił się niedawno i zmiarkowałem się też przypadkiem, że przy spadku obrotów nawet małych dmucha turbina niejednostajnie, tzn. dość szybko, ale sekwencyjnie. Wrażenie jakby jeden cylinder dmuchał, jakby był problem z hydrauliką, czy po prostu jeden zawór wlotowy puszczał, ale to turbina robi taką robotę. Usłyszałem opinię że to zawór upustowy N75, lecz to nie to bo jestem świeżo po wymianie i objawy nie ustały :wallbash:. Przy przyspieszaniu jest chyba w porządku, czasami tylko szarpnie, lub przy niskich obrotach strzeli cicho na paliwie. Co to może być? Może któryś z kolegów miał podobne objawy? Mogą to być przedostające się spaliny, jak przy spadku obrotów dmucha? Jestem pewny że to turbina, bo zdjąłem dolot przed przepustnicą, żeby wykluczyć silnik. Pomóżcie, bo nie wiem co z tym robić. :notworthy:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjasnij co masz na mysli: turbina dmucha niejednostajnie ?

co znaczy: jakby jeden cylinder dmuchał ??

zawód upustowy to tak zwany DV a nie N75. N75 to elektrozawór sterujący ciśnieniem pompowanym przez turbo - także co wymienileś? DV czy N75 ?

jezeli strzela ci z wydechu to masz:

a) nieszczelność w dolocie

B) zwalony DV zawód upustowy - do wymiany na nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dmucha sekwencyjnie tzn w zależności od tego z jak wysokich obrotów jest spadek na przemian dmucha i nie dmucha,

czyli tak jakby jeden cylinder dmuchał(może nie jest to najlepsze porównanie).

Wymienilem N75, a co to DV gdzie się znajduje, koszt kupna?

Strzela mi raczej w kolektorze dolotowym, nie z wydechu, ale to na prawdę mało słyszalne i bardzo sporadyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo dzieje się na benzynie i na gazie ?[br]Dopisany: 19 Sierpień 2008, 11:35 _________________________________________________DV to koszt 103 złotych w aso

proś o część numer:

06A145710N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź :thankyou2: mam nadzieję że to jest to, a co z takimi zaworami z allegro po 300 np:

http://allegro.pl/item420368640_zawor_upustowy_dv_properfekt_bov_turbo_vw_audi.html

jak to się będzie miało do naszego turbo?

oczywiście widać tutaj, że nic nie czytałeś na forum na temat tego zaworu i naszych aut.

idź do aso, poroś o ten numer co ci podałem i nie będziesz miał żadnych problemów z furą :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę próbowałem szukać, ale nic nie znalazłem z tymi objawami co u mnie, więc skoro nic nie znalazłem to zapytałem, co do tego DV to coś tam czytałem że różne są skutki takich modyfikacji, więc racja mogłem nie pytać, ale allegro odbieram na najbliższej poczcie,a do aso vw 30km :confused4: never mind...THX i tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...