Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio nie łapie stacji, wyłącza się po odpięciu anteny


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Kupiłem auto z oryginalnym radiem, było niestety zakodowane, dlatego od razu wymieniłem na inne (pioneer).

Radio nie łapie stacji, po ręcznym ustawieniu na RMF FM łapie stacje lecz nieczysto. Wyczytałem na forum że potrzebny jest separator. Po zamontowaniu nie było widać żadnych efektów. Domyślam się że antena nie jest oryginalna bo pod lampką bagażnika jest łączony kabel antenowy. Wydaje mi się że problem tkwi gdzieś w kostce ISO. Ciekawe jest to że gdy dotknąłem palcem przewód w miejscu łączenia radio grało czysto. Jeszcze jedna rzecz nie daje mi w nocy spać... Czy to normalne, że po odłączeniu anteny z radia radio wyłącza się i nie chce bez anteny grać? Nawet gdy rozłączyłem przewód w miejscu łączenia (wtyk anteny wpięty nadal w radio) Radio wyłącza się... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powód nie działania radia po odpięciu anteny to brak masy. Problem z radiami ( zasięgiem ) to brak wzmacniacza który powinien być pod lampką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę tą mase poprowadzić czy może ją sobie ciągnąc z anteny? Fakt, pod lampką nic oprócz anteny nie ma... A takowy wzmacniacz można dokupić? lub całą antene inną? co mogę z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz podjechac gdzieś na szrot lub popytać tu na forum może ktoś ma. Co do masy to proponuje zrobić nową typową mase. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...