Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wykończenie pomieszczenia gospodarczego - płyta GK, OSB, cementowo-wiórowa?


arris_88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

robię remont pomieszczenia gospodarczego, które ma nierówne, stare ściany. Chciałbym je wykończyć płytą gipsowo kartonową, lecz pomieszczenie ma dużą wilgotność i jest nieogrzewane. Proszę o porady czym mogę wykończyć te ściany, aby było w miarę tanio i szybko, ale również aby to wtrzymało kilka ładnych lat. Wiem że zwykła płyta GK odpada ze względu na to że od wilgoci puchnie. Sciany chciałbym pokryć czymś co będzie łatwozmywalne - farba lateksowa, lub olejna. Proszę o propozycje.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płytą gipsową na pewno nie. najlepiej to nowy tynk. jak stary Ci się nie sypie to na ten wystarczy że położysz nowy tynk np. mp 75 knauf maszynowy. Oczywiście ręczni. Nakładasz pacą i ciągniesz dużym piórem. Przed nałożeniem zagruntuj ściany. a co masz obecnie na tych ścianach teraz oby nie wapno bo jak tak to drapiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest wilgotno i dasz na ściany płyty to pieczarki ci urosną między płyta a ścianą

Sławek polecił knauf maszynowy, robiłem nim i powiem że idzie super

można grubo nakładać ale na gruntowana ściane

minus gipsu że przy niskiej temp. i wilgoci może zapleśnieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary tynk zbijam do gołej cegły, bo miejscami jest tam tynk wapienny, miejscami cementowy. Ogólnie wcześniej ktoś to wykańczał strasznie prowizorycznnie:doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie garaz ma suporexu i zaciagnelem klejem do płytek bo mi zostal

tylko sciany rowne

garaz mam nie ogrzewany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stosuj nic co ma w sobie gips. Czyli MP jakiego byś nie użył, nadawał się nie będzie.. Najlepiej jakbyś położył tynk cem-wap. Najpierw zagruntuj dobrze ściany ale nie jakimś unigruntem bo to syf.. Ceresit ma w ofercie dobre grunty.. Na to bym rzucił najpierw szpryc a na to dopiero właściwy tynk.. Bardzo dobry do robienia maszyną jest baumit. Ręcznie też łatwo się go kładzie. Zależy czy masz pojęcie w kładzeniu tynków czy chcesz tylko "w miarę" to zaciągnąć...To jest duża różnica..Jeśli nie masz wprawy z łatą to proponuję zakup szyn prowadzących podtynkowych i wtedy te szyny możesz sobie na mp 75 osadzić. Potem już z górki.. narzucasz tynk i ściągasz łatą. Potem zacierasz maszyną lub pacą styropianową..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Aregus. Tak właśnie zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wal tynk cementowy , metoda maszynawa bedzie rowniotko, chyba ze masz sam takie zdolnosci ze na listwach recznie położysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki odstęp czasowy musi być między położeniem szprycu a tynku właściwego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...