Skocz do zawartości
IGNOROWANY

prosze o pomoc jak podłączyć zmieniarkę do audi a6


Max04

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum i mam takie pytanko mam zmieniarkę orginalną do audi na 6 cd Radio Audi Chorus kaseta i połączyłem kostki od zmieniarki do radia i nie gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć że kodowanie odbywa się drogą komputer-interfejs VAG np. programem polski vag ? Czy da rade jakoś inaczej ? bo nie za bardzo mam dostęp do takiego interfejsu a z tego co mówił mi sprzedawca że wystarczy wpiąć kostki do radia i będzie działać a jest odwrotnie po naciśnięciu przycisku od tacki w zmieniarce nic się nie dzieje tak jakby urządzenie nie dostawało zasilania. Dodam także że radio to model II generacji chorus i ma przycisk CD ale po naciśnięciu wyświetla się no tape (brak kasety), wyczytałem że niby w trybie mode trzeba zmienić w radio aby się widziało ze zmieniarką ale nie mam zielonego pojęcia jak w ten tryb wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że podłączasz zmieniarkę 1din (taką do schowka)

Były różne wersje wykonania wszelakich radiów do audi i jedne miały masę wyprowadzoną na niebieskiej wtyczce (zmieniarkowej) a inne nie i wtedy należało podłączyć zewnętrzną masę do kabla. Na próbę możesz podać dodatkowy kabel z masą bezpośrednio do obudowy zmieniarki.

Skoro naciskanie przycisku CC/CD nie powoduje dalszego przejścia na zmieniarkę to znaczy że radio jej nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że podłączasz zmieniarkę 1din (taką do schowka)

Chce podłączyć taką do bagażnika a auto to audi A6 kombi dodatkowo dzisiaj siedziałem z laptopem i chciałem zakodować jak radził kolega wyżej w tym celu użyłem programu Vag Com i zwykłego kabelka VAG normalnie się wszystko połączyło i po wejściu w kategorie 56 radio gdzie pokazało że aktualne kodowanie to 00000 zmieniłem używając opcji 07 recode wpisując kod 02602 a 2 na końcu ma niby aktywować CD Changer (zmieniarkę) i nic z tego dalej nie działa nie reaguje na wysuniecie tacki a w radiu przycisk CD dalej zgłasza "no tape". Zmieniarke jaką chce podłączyć to:

CD CHANGER 4D0 035 111B i ma logo audi dokładnie taka jak na zdjęciu w linku niżej. Nie mam już pomysłów co jest nie tak.

Link: http://i.ebayimg.com/00/s/ODAwWDgwMA==/z/lbkAAOxyOmBSKLG7/$T2eC16Z,!y!FIc8+jwRsBSKLG60cGg~~60_57.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odstaw ten komputer i sprawdź tą masę.

Jaki masz kabel połączeniowy do zmieniarki ?

Ma może osobny krótki kabelek od strony niebieskiej wtyczki ?

Właśnie zestawiłem sobie na stole taki zestaw i miał dokładnie takie objawy jak opisujesz, po podaniu masy wszystko działa.

Kodowanie na zmieniarkę daje tylko to że jest dostępna "diagnostyka" czyli raportowanie o ewentualnych błędach zmieniarki.

Brak kodowania na zmieniarkę nie wyklucza jej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, kabelek mam okrągły z jednej strony kostka a z drugiej połączenie z zmieniarką, zresztą jak możesz to zobacz ogłoszenie na tablicy co zakupiłem tam masz pokazany kabelek na zdjęciu.

Archiwalne: Zmieniarka Audi A4/S4 B5 + oryginalny kabel Kraków Prądnik Biały ? Tablica.pl

PS. te kabelki odstające w tej wiązce są do tylnych głośników i subwoofera jak będzie potrzeba to zrobię ci dokładne zdjęcia jutro i jak myślę chodzi ci o kabelek mase nr 18

90_1277919365_zps7a796895.jpg

Dzięki za dotychczasową pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i działa pięknie przemienia płyty, przycisk CC/CD uruchamia normalnie zmieniarkę normalnie cudo. Nie wiem jak mam ci dziękować nie doszedł bym do tego że trzeba oddzielną masę dać. Dzięki bardzo jeszcze raz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...