Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spasowanie elementów karoserii


Bartek6996

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam 3 małe pytanka:

1. Mianowicie posiadam B5 po lift tdi z dwururką idącą w dół i wiele razy widziałem jak była elegancko wypolerowana na lustro, jak osiągnąć taki efekt ? Papierek wodny o różnych grubościach i na końcu pastą do uzyskania efektu, niby banał ale czy po deszczu albo po jakimś tam okresie nie pojawią się rdzawe punkty na końcówce ? Jak uzyskać taki efekt, ale tak żeby nic potem nie wylazło na końcówce?

2.Mam problem z lewą przednią lampą mianowicie światło mi (że tak to ujmę) drży, dodam że niedawno wymieniałem lampy na nówki oryginalne valeo, także wad żadnych nie mają, uchwyty są całe, po prostu zamontowałem żarówki silniczki od el. regulacji i niby git, ale właśnie zauważyłem że światło mi drży, jak ruszam i jak hamuję bo jak stoję w miejscu przy włączonym silniku to równiutko świeci i jak przygazuję na postoju to też ani drgnie, dodam że prawe światło działa jak należy.

3.No i ostatnie pytanko, co zrobić żeby elementy karoserii (foto) były ładnie spasowane, chodzi mi o tylny zderzak i przód tj. maska, lampy i zderzak bo jak na razie to według mnie wygląda to dziko zwłaszcza tylny zderzak i szpary pod lampami przednimi i między maską a zderzakiem, dodam iż samochód miał małą przygodę był puknięty w prawy tylny błotnik i lekko z przodu, lecz nie było to nic przerażającego ponieważ elementy jak i wszystkie szyby łącznie z przednią są oryginalne.

Proszę o odpowiedź i z góry przepraszam za różne pytania w jednym wątku, ale nie chciałem zakładać 3 różnych.

Pozdrawiam :)

P.S Te ślady wycieku na dykcie pod moim autem to nie od mojego samochodu :wink: Mój jest zadbany :wink:

Przód:

IMG_0347.jpg

IMG_0365.jpg

IMG_0348.jpg

IMG_0351.jpg

IMG_0364.jpg

IMG_0362.jpg

Tył:

IMG_0353.jpg

IMG_0356.jpg

IMG_0354.jpg

IMG_0357.jpg

IMG_0359.jpg

Końcówka wydechu:

IMG_0360.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówkę wydechu wypoleruj tak jak piszesz, raz na jakiś czas trzeba będzie poprawić pastą żeby była igła :wink:

Jak lampa drży to któryś z uchwytów jednak nie jest cały, lampa ma być przykręcona na 3 śrubach i przy grillu ma być zapięta w uchwyt. Możliwe, że w lampie się coś wypięło - zobaczysz jak ściągniesz dekielki.

Zderzaki to kwestia odpowiedniej regulacji o ile "blacha" prosta. Ściąg zderzaki, wyczyść i popraw mocowanie ślizgów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówkę wydechu wypoleruj tak jak piszesz, raz na jakiś czas trzeba będzie poprawić pastą żeby była igła :wink:

Jak lampa drży to któryś z uchwytów jednak nie jest cały, lampa ma być przykręcona na 3 śrubach i przy grillu ma być zapięta w uchwyt. Możliwe, że w lampie się coś wypięło - zobaczysz jak ściągniesz dekielki.

Zderzaki to kwestia odpowiedniej regulacji o ile "blacha" prosta. Ściąg zderzaki, wyczyść i popraw mocowanie ślizgów.

Oki, to dzięki za poradę, będzie trochę czasu to się pobawię z tą końcówką. ;)

Zaś jeśli chodzi o lampę to jest wpięta do mocowania przy grillu i jest przykręcona na 3 uchwytach które są całe, bo ze 3 razy zdejmowałem i poprawiałem i nadal drży, jutro najwyżej sprawdzę żarówkę może to ona jakimś cudem jest źle zamocowana albo cóś.

A co do zderzaków to tył odstaje po oby stronach (przy błotnikach) (foto) i jest tak jakby opuszczony, więc nie wiem czy coś da się zdziałać czy zostaje dobry blacharz, zaś przód to na 5 zdjęciu widać jak pod lampą jest szpara, od grilla jest ok, a potem ta szpara się powiększa, ale może to też być po prostu opuszczony zderzak, przyjdzie czas to się tym zajmę, ewentualnie podjadę do jakiegoś blacharza.

Dzięki wielkie :naughty:

P.S Bardzo fajne audi i ładny kolorek ;) Też miałem takie na oku i też w "Q" tylko że dieselek, ale ktoś był szybszy. :decayed:

---------- Post dopisany at 23:03 ---------- Poprzedni post napisany at 20:05 ----------

Jeszcze jedno, znacie w Poznaniu i okolicach, jakiegoś bardzo dobrego blacharza/Lakiernika ? I jeszcze jakiś warsztat Autodetailingowy, ale żeby znali się na rzeczy i robili to porządnie a nie od niechcenia. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...