Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik 4 temperatury spalin G648


zeeen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o rozwiązanie problemu w audi B8 2.0tdi 143ps 2009r.

Znalezione błędy:

4912 Czujnik 4 temperatury spalin ,rząd 1 Usterka elektryczna

5258 Czujnik 4 temperatury spalin ,rząd 1 Usterka elektryczna

Który jest to czujnik 4 ? Do tej pory wymieniłem czujnik temperatury spalin przed Dpf-em 03L906088D.

Niestety nic nie pomogło. Objawy cały czas te same migająca kontrolka świec żarowych i kontrolka silnika. Telepie silnikiem jakby palił na trzy gary. Dopiero po rozgrzaniu zachowuje się lepiej. Czy może być to czujnik przed turbiną czy może ten za DPF. Nie mam pojęcia. Proszę o pomoc.

---------- Post dopisany 01-03-2014 at 14:00 ---------- Poprzedni post napisany 28-02-2014 at 18:19 ----------

Może ktoś ma dostęp do schematu układu wydechowego audi a4 b8 2.0tdi 143km CAGA. Od której strony liczone są czujniki temperatury(od strony silnika czy od końcowego tłumika) Czy ktoś może przerabiał ten temat.Proszę opomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak w ciemno wymieniałes ?

Czujnik temperatury spalin 4 jest za DPF-em . Dostac sie do niego mozesz od spodu auta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Albo ja się pomyliłem albo mechanika nie zrozumiałem. Powiedział czujnik przed filtrem cząstek stałych.Idąc od strony silnika to wychodziło mi na czujnik zaraz za sondą lambda. Czy można gdzieś sprawdzić numer tego czujnika bez wchodzenia pod auto. O ile ten pierwszy czujnik który wymieniłem, dostęp był łatwy od góry. z tym ostatnim trzeba będzie ściągać osłony i zaglądać od dołu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakiej podstawie tak stwierdził :wink:

Na kompie powienien byc w podpowiedzi napisany G648 lub G495

Zmien lepiej mechanika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam :naughty: 03L906088E czujnik temperatury spalin za dpf-em dla audi a4 2.0tdi 143km 2009r CAHA skrzynia manualna.

Mam nadzieje że wymiana czujnika pomoże. Auto kupione było z padniętą turbiną także mam nadzieje że to poprawi prace silnika.

Jak na razie silnikiem telepie jakby się dwusuwem jechało. Dzięki za pomoc i napisze później po wymianie czy auto zostało uzdrowione.

---------- Post dopisany 14-03-2014 at 18:03 ---------- Poprzedni post napisany 01-03-2014 at 17:44 ----------

Czujnik wymieniony,kontrolki zgasły. Ale silnikiem dalej telepie. Problem jest z trzecim cylindrem."rozpoznane nieregularne zapłony" 8737 .Dziwne że mi ten błąd dopiero teraz wyskoczył. Czyli stwierdziłem że wtrysk jest do wymiany. Odpinałem mu kostkę i zero reakcji (pogorszenia pracy silnika) Pracuje tak samo na trzy gary. Zamontowałem używany wtrysk i nic to samo. Teraz pytanie, czy trzeba przeprowadzić adaptacje wtrysku w silnikach CAGA 2.0 tdi 143ps? Wszędzie czytałem i jest mowa tylko o silnikach 3.0tdi. Nawet w moim Vag-u jest procedura ale tylko do 3.0tdi. Może ta używka jest padnięta a może problem leży gdzie indziej?Pomocy.:facepalm:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam :naughty: 03L906088E czujnik temperatury spalin za dpf-em dla audi a4 2.0tdi 143km 2009r CAHA skrzynia manualna.

Mam nadzieje że wymiana czujnika pomoże. Auto kupione było z padniętą turbiną także mam nadzieje że to poprawi prace silnika.

Jak na razie silnikiem telepie jakby się dwusuwem jechało. Dzięki za pomoc i napisze później po wymianie czy auto zostało uzdrowione.

---------- Post dopisany 14-03-2014 at 18:03 ---------- Poprzedni post napisany 01-03-2014 at 17:44 ----------

Czujnik wymieniony,kontrolki zgasły. Ale silnikiem dalej telepie. Problem jest z trzecim cylindrem."rozpoznane nieregularne zapłony" 8737 .Dziwne że mi ten błąd dopiero teraz wyskoczył. Czyli stwierdziłem że wtrysk jest do wymiany. Odpinałem mu kostkę i zero reakcji (pogorszenia pracy silnika) Pracuje tak samo na trzy gary. Zamontowałem używany wtrysk i nic to samo. Teraz pytanie, czy trzeba przeprowadzić adaptacje wtrysku w silnikach CAGA 2.0 tdi 143ps? Wszędzie czytałem i jest mowa tylko o silnikach 3.0tdi. Nawet w moim Vag-u jest procedura ale tylko do 3.0tdi. Może ta używka jest padnięta a może problem leży gdzie indziej?Pomocy. :facepalm:

Witam odswieze troche ten temat ale jezeli czujnik 03L906088E jest dal manuala to jaki jest dla MultiTronica ???

Mam ten sam problem.

Edytowane przez Mateusz Wojciechowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/206744-etka-online-po-polsku/

Polecam bardzo przydatny program do sprawdzenia numerów części bez zaglądania do auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...