Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpalaniem


derantis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Moj problem wygląda nastepująco autko ma taki kaprys ,ze raz odpala dobrze od kopa na zimnym ,a raz musze krecic nim z 5 sek. na zimnym i tak samo na ciepłym silniku najgorsze jest to ,ze nie dzieje sie to za kazdym razem lecz losowo jednego dnia jest ok a drugiego 2 lub 3 razy przytrafi mi sie takie cos.Zauwarzyłem ze jak przekrece zaplon z 4 lub 5 razy to zapali nie wiem czego sie złapac...podejrzewam pompe paliwa w baku ale prosze o porade,a pompki mam w wartościach od 0,15 do 0,31 wymienione uszczelniacze sprawdzone aku. Prosze o poradę thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja na początek proponuję popróbować zapalania na włączonych światłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie probowałem ale tylko pary razy i zawsze było git, a wytłumaczy mi ktos jaki ma zwiazek świateł z odpalaniem...

dzis byłem u mechanika sprawdził vag i bez błedów ciezko było sie czegos złapac ale na jego oko pompka paliwa w baku ...ale mysle ze w czasie jazdy by cos przerywało .. prosze o porade fachmanów od audiczek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to próbuj dalej. Jeśli będzie na załączonych światłach odpalać prawidłowo to znaczy, że masz włącznik do wymiany bądź naprawy. Związku jednego z drugim nikt ci tutaj nie wytłumaczy, bo nikt tego chyba nie ogarnia. Prawdopodobnie zwalony włącznik sieje jakieś zakłócenia i jest problem z odpaleniem. Generalnie ten problem już jest dość rozpoznany i kończy się na wymianie włącznika. Jeżeli jeszcze trochę popróbujesz i będzie dobrze palić to wiesz już co masz robić. Mechanik ci nic nie znajdzie, u mnie też kiedyś niejeden próbował aż w końcu podpowiedziałem w serwisie ten myk ze światłami i po wymianie włącznika wszystko było dobrze. Do dzisiaj jak przyjeżdżam na przegląd to pytają czy to ten samochód co bez świateł nie palił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka w zbiorniku mało ma do odpalania 1.9 tdi szybciej bym spojrzał w kierunku vacum z wyciekami i też zależy jak parkujesz auto czy pod górkę czy z górki albo zawsze na równo.. ale tak jak koledzy piszą jak odpala dobrze na zapalonych światłach to wymień włącznik i powinno być ok:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie. bede probował odpalac na swiatłach.Ciekawy myk z tymi swiatłami ,a powiedzie czy moge włanczac tylko pozycje??czy musze xenony odpalac?/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki

---------- Post dopisany 16-03-2014 at 19:37 ---------- Poprzedni post napisany 02-03-2014 at 12:15 ----------

Jednak marekg miałes racje ani razu nie miałem problemu z odpaleniem.Jednak cos jest z włoncznikiem świateł .... tylko mogłby ktoś wytłumaczyc zwiazek światła a ciezkie odpalanie???:kox: a i czy lepiej kupic nowy z ASO czy moze byc jakis z allegro??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...