Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Airbag Crash Sensor


Gresus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie czy jest ktoś w stanie podpowiedzieć jak rozwiązać problem z poniższym błędem:

9444115 - Front Passenger's Front Airbag Crash Sensor

B101B 15 [137] - Open or Short to Plus

Zapewne chodzi o Crash sensor. Błąd open oznacza, że jest nie podpięty :/

Gdzie szukać tego sensora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sie stało ? grzebane cos było po stronie schowka pasazera ? bo bład dotyczy czujnika poduszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sie stało ? grzebane cos było po stronie schowka pasazera ? bo błąd dotyczy czujnika poduszki

Ciężko powiedzieć.

Tyle wiem że była przygoda z sarną. Ale jak by poducha wstrzeliła to raczej cały kokpit do wymiany :/

Demontaż schowka ? i oblukać co jest grane ?

Czy w razie czego można wymienić ten czujnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat i pozostawię swe spostrzeżenia, próbowałem doszukać się błędu ze strony sterowników i innych rzeczy. Przeszukałem cały internet i nie znalazłem informacji o tym aby jakiś sterownik mógł paść, tak więc zabrałem się za rozkręcenie auta, podmieniłem miejscami czujniki zderzeniowe itp. Ostatecznie w moim przypadku przy powyższym błędzie okazało się iż: Wiązka przewodów która idzie do lampy po stronie pasażera, po rozdzieleniu wiązki lampy od klaksonu/czujnika zderzenia/halogenu zaczęła gnić, aby zdiagnozować stan przewodów należy wyjąć nadkole, chociaż lepszy dostęp jest przy demontażu błotnika. Mój rocznik pojazdu to 2009, jeżeli ktoś za kilka lat obudzi się z takim błędem to polecam zajrzeć na wiązkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...