Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stłuczka na parkingu nie z mojej winy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam z 16 / 17 marca br moja narzeczona miała stłuczkę kolizję stało na parkingu w nocy a rano kobita uderzyła w nasz B8 :kwasny:

Kobita od razu sie przyznała spisali oświadczenie na miejscu 19 marca przyjechał do mnie rzeczoznawca na oględziny pojazdu i stwierdził zderzak tył lekko pęknięty nadkole wgięte nie mocno ale zawsze drzwi tylne prawe porysowane i klamka do wymiany lub do pomalowania. Zderzak niby do wyklepania + 50 % ja muszę dopłacić za to że miałem lekko pęknięty wcześniej.

Wczoraj mi przysłał mi e-maila z kosztorysem i wyszły tam psie pieniądze 1500+ pln chce auto oddać gdzieś do ASO np Audi Katowice muszę wpierw czekać na pieniądze od ubezpieczalni i czy trzeba im to zgłaszać że się oddaje do ASO , czy dostanę samochód zastępczy ....

Jakieś sugestię porady ? Czekam i pozdrawiam ! :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód zastępczy możesz sobie wziąć sam. Są firmy, który się w tym specjalizują, np. Sixt lub Foxrent - zostawiasz im tylko upoważnienie a oni sami się rozliczają z ubezpieczalnią (właśnie z tego korzystałem).

Auto możesz sobie wstawić na ten czas do warsztatu, zostawić upoważnienie do naprawy bezgotówkowej i ....

Pytanie, czy wypełniałeś już papiery do ubezpieczalni i podałeś swój numer konta? I jak szybko warsztat może zrobić swój kosztorys i wysłać do ubezpieczalni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gościu mi wysłał na emaila papiery które musiałem wypełnić i on sobie to wziął teraz mi pozostaje czekać aż przyjdzie kasa na konto i jechać np do ASO ?

Czy samochód zastępczy nie należy sie każdemu kto oddaje samochód do serwisu / warsztatu ? Jak nie to jaka mniej a więcej jest cena za dobę ?

Kosztorys juz mi przysłali znaczy kalkulacje przez system Audatex nic do wymiany tylko wszystko do roboty :kwasny:

Ile sie czeka na kase od ubezpieczalni ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde auto zastępcze jest za darmo, bo pełne koszty pokrywa ubezpieczalnia sprawcy.

Na kasę od ubezpieczalni czeka się max. 30 dni - ustawowy termin.

Skoro wypełniłeś papiery, to pewnie podałeś też numer konta, czyli w momencie otrzymania kasy na konto musisz zwrócić auto zastępcze wynajęte w wypożyczalni, chyba że ...

w poniedziałek pojedziesz do ASO z wyceną, którą dostałeś z ubezpieczalni. Zostawisz auto na naprawę bezgotówkową. Wtedy ASO musi niezwłocznie wysłać swój kosztorys do ubezpieczalni a Ty dostajesz auto zastępcze na cały czas naprawy (niektóre ubezpieczalnie mają limity np. 21 dni) z ASO lub z wypożyczalni.

Wklep sobie w internet "auto zastępcze z OC" i poszukaj firmy ze swojej okolicy, tam Ci powinni dokładnie powiedzieć co i jak. Oni na tym zarabiają, Ty też masz spokój, więc korzyść dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr konta podawałem tak jak piszesz , byłem w sobotę w Audi ASO i gościu mi powiedział że trzeba czekać na kasę od ubezpieczalni wtedy z tymi papierami przyjechać do niego i przelać pieniądze na ich konto. Jeszcze mi coś wspominał że ubezpieczalnia pisze pismo do tej kobity i jak ona im odpisze to wtedy przelewają kase na moje konto

Czyli pozostaje czekać na kasę , a co do samochodu zastępczego dostane od Audi od ręki i nic nie trzeba płacić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr konta podawałem tak jak piszesz , byłem w sobotę w Audi ASO i gościu mi powiedział że trzeba czekać na kasę od ubezpieczalni wtedy z tymi papierami przyjechać do niego i przelać pieniądze na ich konto. Jeszcze mi coś wspominał że ubezpieczalnia pisze pismo do tej kobity i jak ona im odpisze to wtedy przelewają kase na moje konto

Czyli pozostaje czekać na kasę , a co do samochodu zastępczego dostane od Audi od ręki i nic nie trzeba płacić ?

Czy dostaniesz z ASO Audi to nie wiem. Musisz ich zapytać. Natomiast możesz teraz zadzwonić do firmy wynajmującej auta zastępcze, np. SIXT i zapytać dokładnie jak to będzie teraz wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melon, ja nie daleko Dąbrowa Górnicza, mogę ci załatwić auto zastępcze tylko zadzwoń i powiedz o co kaman :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...