Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co zrobić z takimi drzwiami? Doradźcie.


Kerm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów!

Niestety przytrafiła mi się dziś dość nieprzyjemna sytuacja. Otóż miałem bliskie spotkanie z dostawczakiem - blaszakiem starego typu. Moje tylne drzwi, jak widać na zdjęciu, trafiły na sam kant paki i mocno ucierpiały...

20140330_151003.jpg

W związku z tym, panowie, mam do was pytanie: czy wg was warto bawić się lakierowanie elementu? W tym przypadku niestety, nie ma się co oszukiwać, bez szpachli by się nie obyło...

Jeśli tak - polecicie jakiegoś lakiernika w Lublinie?

Czy po prostu zaopatrzeć się w nowe drzwi? Na alledrogo jest sporo drzwi z lakierem LZ5W (aż dziwne, że aż tyle).

Jeśli doradzicie mi zakup nowych drzwi, jako laik mam wątpliwości - co z elektrycznymi szybami? Co z centralnym? Czy zamiana takich uszkodzonych drzwi na nowe to duże przedsięwzięcie?

Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam,

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pytania czy wymiana czy naprawa to powiem tak, jak znajdziesz drzwi w kolorze tak że będziesz mógł po nie osobiście pojechać to możesz próbować. Tylko jak będziesz odbierał osobiście to najlepiej by było je od razu do auta założyć i sprawdzić czy nie różni się odcień lakieru bo z tym mogą być największe problemy. Co do naprawy to to wgniecenie jest na tyle niewielkie że dobry blacharz bez problemu to zrobi tak że nie będzie śladu i szpachli dużo na to też nie pójdzie. Do lakierowania oczywiście całe drzwi i tu też trzeba dobrze dobrać kolor bo nie ma za dużo miejsca na wycieniowanie między drzwiami a tylnym błotnikiem.

Co do zamka i szyb to wszystko przekładasz ze swoich i ma działać, jak kupisz kompletne drzwi z silniczkiem szyb to nie musisz przekładać wystarczy przyuczyć sterownik drzwi przez przytrzymanie przycisku szyb przez kilkanaście sek.

Przełożenie drzwi nie jest zbyt trudne ale trzeba do tego 2 osób a ilość pracy zależy od tego co będziesz przekładał ze swoich drzwi. W najgorszym wariancie z przełożeniem ramki szyby to można to zrobić w 2-3 godziny. samo przełożenie drzwi jak są kompletne i z takim samym wyposażeniem to maks 20 min, odpinasz jedną wtyczkę pod gumową osłoną odkręcasz 4 śruby i drzwi zostają Ci w rękach, przy zakładaniu trochę się trzeba pobawić żeby je ustawić dobrze ale to jest do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź, sorry, że dopiero odpisuje ale jestem ostatnio w rozjazdach i nie mam chwili siąść przed kompem. Właśnie to czego boję się przy ew. zakupie całych drzwi to to, że odcień nie podpasuje... dlatego może rzeczywiście lepiej będzie dać auto do lakiernika? Może na zdjęciach aż tak dokładnie nie widać ale to wgniecenie jest naprawdę spore. Ale skoro mówisz, że lakiernik bez problemu się z tym upora to może to jest najlepsze wyjście. Bo z przekładaniem drzwi też jest taka kwestia, że ja ani nie jestem mechanikiem, ani znawcą tematu.. nie zrobiłbym tego sam:) Więc kupno drzwi + robota wyszłaby mnie sporo drożej niż profesjonalna lakierka, która wyniesie 350-400zł (nie u partacza). Jeszcze raz dzięki, jakby ktoś inny miał jakieś sugestie to pisać.

Pzdr

---------- Post dopisany 19-06-2014 at 08:13 ---------- Poprzedni post napisany 02-04-2014 at 08:18 ----------

Hej, możecie polecić dobry warsztat blacharsko-lakierniczy w Lublinie? Będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...