Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wymiana rozrzadu (czesci - marki?) i oleju oraz tankowanie ropy


Drac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zamierzam wymienic kompletny rozrzad (A4, B6, 1.9 diesel, quattro, 2003r) bez wzgledu na ocene zuzycia mechanika. Czy to co wymienie ponizej to komplet jaki musze kupic do rozrzadu (?):

-pasek rozrządu = napinacz paska klinowego? (Contitech, Bosh, inny?, bez roznicy?)

-napinacz pas. rozrz. (SKF, Ruville, INA, inny, bez roznicy?)

-rolka kierunkowa (jak wyzej)

-tłumik drgań pas. rozrz. aluminiowy (jak wyzej, jaka marke polecacie?)

-pompa wody (jaka marka?)

-rolka paska wielorowkowego (...?)

-pasek wielorowkowy (marka..?)

-czy cos pominalem?

Podobno mechanicy maja dojscie do oryginalnego rorzadu po dobrej cenie (nie drozej niz w/w elementy), brac? Musialby chyba wtedy tylko dokupic pasek wielorowkowy i rolke do niego.

Probowalem googlac, czytac forum, strasznie duzo tych marek i juz nie wiem jakiej marki w/w elementow kupic :(.

Nie wiem, tez gdzie wymieniac rozrzad. Jestem swiezo po zakupie A4, bylem wstepnie w jednym z polecanych tu (w dziale serwisow/warsztatow) warsztatow w Piastowie (Filipowski S.C., Reymonta 17 ), nawet mnie przekonali do siebie, ale waham sie, czy nie dac sie obedrzec ze skory (czyt. gotowki) i wymienic w ASO - dostane gwarancje i w razie fuszerki bede zadal odszkodowania..., co myslicie?

Zamierzam wymienic tez olej i filtry. Filtry wszystkie MANNa. Olej syntetyk, oznaczenie 50501, Mobile - ale nie wiem jeszcze jaki dokladnie - moze doradzicie...

I na koniec tankowanie (dobrej ropy), gdzie? Pierwszy raz podjechalem do Neste zatankowac podobno nienajgorsze paliwo maja.

Oczywiscie, zawsze trzeba isc na jakis kompromis, ale nie chce oszczedzac na moim autku jesli idzie o zakup czesci.

Pozdrawiam,

Drac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze z czesciami to poprostu trzeba miec zaufany sprawdzony warsztat lub sklep i tam wlasnie sie sprzedajacego zapyac co i jaka jakosc ma, a co do paliwka no to kazdy z forumowiczow tankuje w innych miejscach, marka stacjii nie ma nic do znaczenia, wazne zeby paliwo nie bylo chrzczone, sprobuj wlac v-power zobaczysz roznice, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...