Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak przymocować kieszeń nieoryginalnego radia by nie wysuwała się


ghoscik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Pytanie takie jak w temacie. Kupiłem nieoryginalne radio i wszystko gra tak jak powinno (małe problemy z podłączeniem były ale skończyło się dobrze). Problemem z jakim się borykam to, że... mam specjalne zaślepki takie jak na allegro można kupić do zamaskowania wolnej przestrzeni, która pozostaje gdy zamontuje się nieoryginalne radio i wszystko byłoby dobrze gdyby nie fakt, że tak zamontowane radio po prostu nie jest do niczego przyczepione. Nie ma jak przymocować kieszeni radia by te podczas podłączania np. USB i pożniejszym jego wyciągnieciu nie wyjechało całe na zewnątrz. Nie wiem może coś pominąłem albo taka wada posiadania nieoryginalnego radia ale muszę przyznać, że nieco to uciążliwe jest...

Podepnę się jeszcze z pytankiem by specjalnie nie tworzyć dodatkowego tematu. Jadąc autem i słuchając dość głośno muzyki (lecz w granicach rozsądku) z radia fm co pewien czas słychać takie jakby trzaski lub zakłócenia są one delikatne ale jednak je słychać - generalnie do przeżycia bo rzadko występują i są na prawdę na chwile i nie wpływają jakoś na ogólny komfort słuchania ale fajnie by było to wyeliminować. Czytałem, że można spróbować zastosować filtr zakłóceń ale wcześniej w tym samym aucie miałem o wiele gorsze radio co w tej chwili mogłoby mieć z 10+ lat i nie było takiego problemu. Jedyne co mi przychodzi do głowy to może taka oto część Adapter HAMA Antenowy wtyk DIN - gniazdo ISO, Adaptery - sklep saturn.pl która została zmieniona na jakiś inny używany może gorszy - przez przypadek ponieważ znajomy mechanik miał kilka pod ręką akurat w tej chwili i mógł włożyć jakiś mega badziewny. A może słucham stacji, które nadają słaby sygnał:D? Radio raczej bym z tego wykluczał bo 98,99999% czasu odsłuchu dźwięk jest idealny.

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema! Nie wiem czy o to biega ale samo radio powinno posiadać tzw półkieszenień. U siebie jak montowałem Alpinke to na tej "półkieszeni" są otwory lub wycięcia (jak kto woli) które można w dowolny sposób zaginać. Ja po kolei śrubowkrętem je zaginałem aż do momentu gdy półkoeszeń siedziała stabilnie. Można spróbować jakimś klejem ale nie wiem czy jest sens ryzykować. Jeśli chodzi o drugie pytanie to moim zdaniem nie ma sensu kupować żadnego adaptera ani filtra. Przerabiałem to w Galancie. Chociaż nie wiem jak to mogło by być w A4. Ja borykałem się z szumami i zakłuceniami w cb-radio. Z tego co pamiętam, pewien "spec" stwierdził to tak - "taka przypadłość diesla”. Szczerze wsadziłem kupę kasy w filtry i jakieś adaptery a żadnych dobrych rezultatów nie było. Później pewien kolega podsunął mi niezłą myśl, aczkolwiek juz nie zdążyłem sprawdzić (auto poszło na żyletki) że sprawa mogła się tyczyć albo słabej masy -czyli skorodowane miejsce przy antenie, albo złe ułożenie kabla względem dachu lub nadwozia samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

No jest ta pół kieszeń ale ona jest bardzo "płytka" w porównaniu do starego radia ale to nie zmienia faktu, że stosując te zaślepki i montując je tak jak to wykazuje instrukcja to radio wraz z kieszenią nie jest dokładnie osadzone w miejscu gdzie powinno być zamontowane radio. Przynajmniej jeden centymetr przesunięcia jest przez co nie można zaczepów zastosować do przymocowania by wszystko było na swoim miejscu. Jak będzie radio latać to jakoś przeżyję ale myślałem, że kogoś tutaj też denerwował ten fakt i jakoś to sobie sprytnie rozwiązał. Z tym drugim pytaniem to faktycznie, nie ma chyba co kombinować. Kupiłem ten adapter by sprawdzić i w sumie to samo jest:P Pewnie to już jest wina bardziej anteny albo najzwyklej w świecie leciwości auta... na szczęście mocno to nie gwałci moich uszu więc tak jak mówiłeś - nie ma sensu:)

Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...