Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Różna odległość kół tylnych od błotnika


vr5_150

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie w moim audi a4 b6 1.8 T BFB zawieszenie s-line zauważyłem, że prawe tylne koło jest bardziej do tyłu względem lewego. Auto jeździ dobrze, nie ściąga. Napewno była robiona prawa strona, tj błotnik, i para drzwi. Dodam, że jak zdjąłem koło i ruszyłem za sprężynę normalnie się ruszała i z całą resztą. Co to może być? Czy jakaś tuleja mocująca do podwozia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo wczoraj zauważyłem.I również nic nie puka, nie ściąga ani nic innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że nierówno zrobili błotnik, bardziej do osi koła wyciągnął blacharz i teraz jest różnica. Żeby to potwierdzić lub wyeliminować to tylko urządzenie do pomiaru geometrycznego karoserii. Poszukaj dobrego zakładu blacharskiego z takim urządzeniem. Domowym sposobem to miarka, kolega i pomiar od jakiegoś stałego punktu, np śruby piasty przedniego koła do rantu błotnika. Porównując prawą i lewą stronę to różnicę rzędu 5mm i więcej powinieneś uchwycić. Koła oczywiście idealnie na wprost :wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się właśnie zastanawiam czy to właśnie belka nie będzie walnięta...Na początku maja oddaje mojego do blacharza żeby mi tył ogarnął i zobaczymy co tam będzie.Teraz to takie wróżenie z fusów.Dziś jak przejeżdżałem przez przejazd kolejowy to okno otwarte i wyłączone radio i cisza.Nawet nic nie stuknęło ani nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. Odległość od osi koła przedniego do błotnika zarówno przedniej jak i tylnej części jest jednakowa z lewej i prawej strony. Natomiast odległość osi prawego tylnego koła do błotnika wynosi 38 cm, a lewego 36 cm. Dodam, że z lewej strony koło jest na swoim miejscu, natomiat w prawym widać że nie jest wyśrodkowane. Tak jak wcześniej pisałem podnosząc na podnośniku czułem luz ruszając za sprężynę. Czy to tuleje belki? Proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanki są chyba na 4 tulejach, otwory z minimalnym luzem więc przekoszenie przy montażu na 2 cm różnicy żeby uzyskać to raczej niemożliwe. Wywalona guma chyba też skoro nie stuka i tył nie pływa. Z kolei skręcone sanki to i koła ociekają w bok, na pewno tył uciekałby w jedna stronę, czułbyś to. Jedyne co przychodzi mi do głowy to sanki jakieś nieteges, mocowania tulei tworzą coś na kształt rombu, boki równoległe ale otwory przesunięte względem siebie z osi.

Na geometrii 3D pokazuje też wszystkie nieprawidłowości w ustawieniu sanek, może od tego zacznij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem geometrii 3D. Ale na podnośniku ruszając za belkę wyczuwalny jest luz tej przedniej części. Nie mam kanału więc ciężko mi to dokładnie sprawdzić... Udam się do chłopaków to sprawdzą mi co i jak... Nawet jak był walnięty , pociągneło koło, to i felga powinna być w złym stanie. A są w porządku, nie biją itp.

---------- Post dopisany 22-04-2014 at 07:26 ---------- Poprzedni post napisany 18-04-2014 at 19:23 ----------

Kolego rybus85 czy udało Ci się ustalić skąd ta różnica odległości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.Na razie czekam bo 5 maja odstawiam do blacharza i lakiernika furę i zobaczymy.Może nie jest dobrze wyciągnięty po strzale.A ma być zrobiony perfect ;p Jak po zrobieniu nadal tak będzie to jadę do mechaniora i on już znajdzie przyczynę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego rybus autko naprawione? Już znana jest przyczyna cofniętego koła?

Dołączam sie do pytania... mam podobnie, rożnica niewielka 0,5 cm do boku nadkola i niecaly 1cm do górnego rantu błotnika wzgledem koła prawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie teraz wygląda ok.Nie mierzyłem ale już na pierwszy rzut oka widać że jest git.Wcześniej wystarczyło tylko spojrzeć i widać było od razu.Niedługo pokażę trochę fotek w moje audi ;-)

---------- Post dopisany at 16:44 ---------- Poprzedni post napisany at 12:07 ----------

Nawet teraz po powrocie z pracy sprawdziłem i co do centymetra się zgadza :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...