Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 2.5 TDI AYM 2001r.


Mat1987ZG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w ostatnim czasie stałem się szczęśliwym '' mam nadzieję :D '' posiadaczem Audi A4 B6 2.5 TDI kod silnika AYM 155 koni , chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej o tym silniku na co zwracać szczególna uwagę itd.. co prawda opinie na temat 2.5 są podzielone.. ale według mnie jak ktoś dba tak ma :) póki co silnik chodzi jak złoto ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę bezawaryjności:wink:. Oto lektura dla Ciebie http://a4-klub.pl/2-5-193/2-5-krazy-wokol-silnika-zla-opinia-274692/ tam masz wiele odpowiedzi:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko do kolegów z forum jestem tu nowy , nie dawno miałem okazję kupić w Niemczech autko A4b6 2.5V6 z silnikiem AYM 155km książki urywają się na przebiegu 140tys. autko ma obecnie przejechane 255tys. i z wstępnych oględzin udało mi się ustalić iż turbina i pompa paliwa była już robiona . Mój problem zaczyna się przy rozrządzie wiem ze porządnie zrobiony rozrząd w tym autku to koszt około 2tys. niestety w chili obecnej jestem na etapie rejestracji opłacania cła i innych spraw z tym związanych i nie ukrywam ze chciał bym jeszcze co najmniej pojeździć bez wymiany rozrządu do końca lata. Moje pytanie brzmi tak czy jest jakiś sposób(możliwość) sprawdzenia czy rozrząd nie był czasem robiony przed moim zakupem ?? lub obliczyć kiedy przepisowo czeka mnie jego wymiana ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzi wymienia przy zakupie rozrząd(ja nie wymieniałem,przejeździłem 50k:facepalm:):wink:.Przeważnie przy wymianie jest dawana wlepka lub pisany flamastrem przebieg i data przy wymianie żeby było wiadomo kiedy trzeba wymienić(poszukaj pod maską:wink:).Różnie ludzie piszą kiedy wymienić od 60k/km do 100k/km przejechanych,jeszcze czas od wymiany bodajże 3 lata(nie pamiętam dokładnie jeśli się mylę proszę o sprostowanie).Ta zależność wynika od wieku auta,jakości użytych podzespołów,jak wymienione(czy cały kompletnie z tłumikiem drgań,wszystkie rolki itd,czy same paski:kwasny::grin:),stylu jazdy:wink:.

Jeśli chcesz sprawdzić rozrząd to musisz rozebrać przód auta ale uwierz mi że przy takim otwarciu zdecydujesz się na wymianę:wink:bo trochę roboty jest(jeśli sam robisz)a mechanik Cię skasuję odpowiednio:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...