Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T Turbo wyje na zimnym


darioo99

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Od jakiegoś czasu zaczęło mi wyć turbo na zimnym silniku.

Wygląda to tak, że jak zaczyna ładować - ok 3krpm jest takie mocne wycie, do gdzieś 4200rpm. Przy tych 4200 jest takie PIK i cisza, auto normalnie przyspiesza dalej. Jak będę miał chwile to postaram się nagrać.

Na gorącym silniku wsio normalnie, w ogóle poza tym wyciem nic innego się nie dzieje.

No i jakie są opcje? :D

Padające turbo - ale wtedy i na ciepłym by chyba wyło?

Nieszczelność - za tym przemawiałoby to "piknięcie", ale gdzie go szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pada turbo prawdopodobnie ale chyba raczej nie moim zdaniem :) myślę ze masz pękniecie na muszli wydechowej , bo sama turbina wydala dźwięk tylko jak jest szczelne to nie słychać a jak jest pekniecie to wiesz :P mam to samo chyba ..... nagraj to zobaczymy jaki to dźwięk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbo sie kończy :) ale kto daje ognia na zimnym silniku? Jak bedziesz tak dalej robil ze na zimnym ja ganial. To nie znasz dnia ani godziny jak stanie. A bedzie to niedługo. Ale jezeli dasz jej sie na spokojnie rozgrzać i wtedy dopiero ogien to troche ci jeszcze pozyje. Ja mam tak samo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOze być tak że turbo jesli chodzi o działanie jest ok tylko jest pękniecie na muszli wydechowej i dlatego tak wyje jam mam tak samo juz od 4lat i w tym 3,5 roku na zwalonym kompie co nie kontrolował ciśnienia doładowania co bo czasami mi pompował ponad bara ;D i dlatego jak by była juz na wymarciu to juz dawno by ja szlak trafił :P aktualnie zmieniałem ecu i jest 0,6 bara .... co czuje po mocy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...