Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ABS ESP problemy. Pomocy brak mi już sił i pomysłów


daavidoff

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam porady bo sam juz nie wiem co mam robić. Miałem problemy z ABS i ESP. Tzn świeciły się kontrolki na desce i nie było ABSu i ESP oraz czasem nie działał prędkościomierz. Oddałem sterownik pompy do naprawy. Po ponownym zamontowaniu sterownika po naprawie z kontrolką od ABS był już spokój i ABS był. Natomiast kontrolka od ESP żyła własnym życiem. Raz się zapalała i po jakimś czasie gasła w czasie jazdy a innym razem gasła dopiero po ponownym uruchomieniu auta...dodatkowo nie reagował przycisk ESP (nie można było ani włączyć ani wyłączyć) i sporadycznie wyskakiwał błąd czujnika lewego przedniego koła.

Jednak po tygodniu nieużywania auta przy próbie uruchomienia kontrolki od ABS i ESP znowu świecą i dodatkowo na fisie mruga duży czerwony wykrzyknik oraz mruga kontrolka od ręcznego przy potrójnym sygnale dźwiękowym. VAG pokazuje błąd 01200 - ABS Valves Supply Voltage, i po wykasowaniu błędu kontrolki cały czas się palą włącznie z wykrzyknikiem na fisie i mrugającym ręcznym. Poradźcie mi gdzie szukać bo ja już nie wiem gdzie tkwi problem. Myślałem że to może akumulator pada ale auto kręci na dotyk i bez żadnego problemu nawet po tygodniu postoju. Wszelkie sugestie mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poczytaj moje zmagania tu : http://a4-klub.pl/uklad-hamulcowy-96/zastepstwo-sterownikow-abs-318360/

i zakup nowy sterownik o nr 0 265 950 012 .... koniecznie na końcu musi być 012 - to wersja do quattro, 011 to wersja do oski

Jest ich kupa na allegro - koszt ok 150-200 zł z pompą ( tylko pompy nie wymieniaj -zostaw swą oryginał )

Podejrzewam że masz kiepsko naprawiony sterownik - i stąd te jaja

Ps. nie zapomnij o przekodowaniu sterownika !

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój sterownik oryginalnie jest o numerze 0 265 950 106. jest od S4 chyba, jest ich bardzo mało i ciężko takowy upolować. Na allegro znalazłem tylko jeden za 999zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...