Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kopiowanie filmów na laptopa


Someonik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kamerę na kasety minidv i chciałem wszystkie nagrania rodzinne co mam na kasetach przegrać na komputer a później nagrać na płytę dvd.

Robił już ktoś takie coś ?

Mam kabel do kamery firewire i minidv, co znalazłem to takie adaptery na allegro czy to da radę czy to jest do tego. Dodatkowo będę potrzebował jakiś program do zgrywania

adapter firewire

EXPRESSCARD IEEE1394a (FireWire) - 2 PORTY - EC9 (4194171188) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

nie mam takiego wejścia w laptopie. to jest pcmcia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jak w opisie aukcji Standard Express Card 34. Nowsze laptopy zazwyczaj nie mają.

Łatwiej moim zdaniem będzie znaleźć kogoś z kompem ( PC a nie laptop ) który ma Fire Wire, a jak nie to przejściowka Fire Wire -> PCI lub PCI Express . Do zgrywania powinien się nadać VirtualDub aczkolwiek nie wiem jak wtedy wybiera się źródło obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie powiedziałem, ale kupowanie tej karty + przelotka express card -> usb i ryzyko, że się nie dogadają chyba nie są warte zachodu. Popytaj znajomych czy ktoś może ma na płycie głównej w PC Fire Wire, albo starszego ( ok 4-5lat ) laptopa z Express card i wtedy kupić ta przelotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to wygląda tak że na kasecie jest film który trwa np 2 godziny i 2 godziny muszę czekać żeby go zgrać na dysk

a jak by to wyglądało jak bym kupił kabel minivd pod usb na laptopie dało by radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego czegoś jak minivd pod usb, tak samo jak Fire Wire -> usb. Znaczy pewnie są, ale to tak nie działa. Ogólnie pewnie kamera którą masz ma tylko Fire Wire i tylko nim zgrasz obraz. EWENTUALNIE ma wyjście na TV jakieś ale to też by trzeba mieć kartę TV do kompa/ jakieś urządzonko typowo do obróbki obrazu. Dlatego Ci podałem najprostsza i najtańsza możliwość. Flaszka i 2h zlecą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to będę musiał tych flaszek wypić ze 20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...