Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nawigacja MFD. Pukanie subwoofera


Gruby1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Chciałbym aby ktoś pomógł rozwiązać mój problem. Posiadam Passata 3BG 2001 z radiem MFD do radia podłączyłem subwoofer ze wzmacniaczem najpierw poprzez adapter z sygnału wzmocnionego na RCA jakość niezbyt fajna ale wszystko grało. Dzisiaj wywaliłem adapter i wpiąłem kupioną na alledrogo kostkę mini iso z RCA.

Jakość jest o wiele lepsza ale niestety powstały dwa problemy. Po włączeniu radia słychać głośne BUM ! A w momentach gdy muzyka ucichnie (Zmiana kawałka, ściszenie radia) subwoofer wydaje z siebie pukanie dość głośne w odstępach mniej wiecej co sekundę. Z resztą po otworzeniu bagażnika widać jak membrana głośnika cały czas pracuje. Proszę mi powiedzieć co z tym zrobić. Zapewne jest to wina tej kostki mini ISO na adapterze nic się takiego nie działo adapter chyba posiada jakiś filtr a tutaj nic nie widać... tylko kabelki. Dziękuję i pozdrawiam Serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie jest to kwestia tej przejściówki bo jak sam zauważyłeś składa się ona z wtyczki, kabla, i gniazd RCA.

To co można sprawdzić to ewentualnie ciągłość wszystkich połączeń w tej przejściówce, zwłaszcza masy.

Niestety nie każdy wzmacniacz i radio (zwłaszcza fabryczne) chcą ze sobą dobrze współpracować.

Możesz też spróbować skręcić czułość wejść wzmacniacza.

Kolejną próbą jaką warto wykonać to odpiąć pin masowy z kostki mini-iso i podłączyć go do obudowy radia.

Trzeba poeksperymentować.

Nie wykluczam też uszkodzenia wyjść RCA w MFD bo i takie sytuacje się zdarzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję z tą masą. Mam nadzieję że coś pomoże jeżeli nie będę próbował z jakimiś Filtrami może coś dadzą. A jeżeli dalej nie ;d To trzeba będzie zmienić radio ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...