Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFF] świecąca kontrolka świec żarowych


grzegorzxl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

dziś po przejechaniu trasy ok. 140 km zgasiłem samochód i tak za ok. 1,5 godzinki poszedłem i przekręcam stacyjkę raz kontrolki gasną ale nie wszystkie świeci ciągle kontrolka świec żarowych z chwilą odpalenia silnika zgasła potem w czasie jazdy nie zapalała się tylko po ruszeniu po ok 3 minutach pyknął przekaźnik przy zegarach co mogło być powodem tego że się na tak długo zaświeciła ta kontrolka ? czytałem innych problemy ale innym się zapalała w czasie jazdy proszę bardzo o pomoc w tym temacie

Ponieważ nie mam VAG-A a widzę że coś jest nie tak więc dziś wymieniłem ten czujnik temperatury kupiłem go w Aso w piątek ale ten co kupiłem jest zielony i ma symbol 059919501 a ten co wymontowałem jest niebieski i ma symbol 078919501B ale po wymianie temperaturę na zegarze trzyma 90 i spiralka gaśnie też normalnie czyli po ok. 1-2 sekundach niby oki ale czy ten czujnik na pewno jest do mojego samochodu koleś w ASO powiedział że teraz nie mają już niebieskich tylko zielone i że na pewno będzie dobry powiedzcie proszę czy tak jest rzeczywiście dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Sprawdź VAG`iem na postoju przed uruchomieniem silnika co pokazuje 01 / 007. Jeśli temp są zbliżone - jest ok.

lub

2) Ten przekaźnik który słyszałeś to przekaźnik świec żarowych lub przekaźnik 3 świec żarowych dodatkowego podgrzewania (jesli je posiadasz).

W/g mnie raczej jest ok, ale sprawdź pkt 1 - mogl ulec uszkodzeniu czujnik temp chłodziwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...